Čo variť dnes či zajtra? 60 skvelých receptov na obedy a večere

4 min. čítania

Čo uvariť na obed? A čo dnes uvariť na večeru? To sú naše aj vaše každodenné výzvy! Pripravili sme pre vás zbierku overených receptov, kde nájdete obľúbené jedlá z cestovín, zemiakov či kuracieho mäsa.

REKLAMA

Nebudú chýbať ani sýte polievky a sladké dobroty, ktoré potešia aj najmenších. Veríme, že vám takto pomôžeme vyriešiť stále sa opakujúcu otázku – Čo dnes uvariť?

Recepty z kuracieho mäsa

Kuracie mäso nevyžaduje v kuchyni veľa času a dá sa pripraviť na mnoho spôsobov. Či už ho radi restujete, pečiete, alebo je u vás doma obľúbené kuracie mäso na šťave, určite tu nájdete zaujímavé tipy, čo navariť na obed.
REKLAMA
REKLAMA

Recepty zo zemiakmi

Naša tradičná potravina je v kuchyni za chameleóna. Zemiaky môžeme pripraviť ako prílohu k mäsu a omáčkam, sú súčasťou mnohých krémových polievok a zastúpia aj úlohu hlavného jedla. Ktorý z nasledujúcich receptov bude váš najobľúbenejší?REKLAMA
REKLAMA


Sýte múčne jedlá + sladké

Máte chuť na obed ako od babičky? Potom oprášte starú kuchársku knihu, kde nájdete množstvo múčnych receptov - na pirohy, buchty, šišky, halušky či ťahané koláče na plech. Ak takú po ruke nemáte, inšpiráciu isto načerpáte aj na tastelist.sk a medzi nasledujúcimi receptami.
REKLAMA
REKLAMA

Tipy na bezmäsité recepty

Dnes bolo mäso, čo však uvariť zajtra? Bezmäsité jedlá majú svoje čaro. Naplno sa v nich ukáže chuť ingrediencií a zároveň máte dobrý pocit, že ste pre svojich blízkych navarili zdravšiu alternatívu obedu. Pozrite do zoznamu nižšie! Tieto recepty sa budú páčiť aj mäsožravcov.REKLAMA
REKLAMA

Husté polievky pre celú rodinu

Pýtate sa, prečo na obed nezabudnúť na polievky? Už celé generácie sú súčasťou jedálnička. Zahrejú, dodajú telu dôležité živiny a podporia pitný režim. Okrem toho výborne chutia. Tie z nášho výberu si naložíte aj viackrát!
REKLAMA
REKLAMA

Recepty z mletého mäsa

Fašírky nie sú nikdy zlý nápad. Rozvoniavajú po celom dome, sú príjemné šťavnaté a priam z nich srší bohatá mäsová chuť v spojení s koreninami. Ak však chcete na zajtrajší obed zmenu, potom neprehliadnite nasledujúce recepty, v ktorých hrá mleté mäso hlavnú úlohu.REKLAMA 

Cestoviny na obed / večeru

Toľko rozmanitých tvarov a tak veľa možností na čarovanie v kuchyni! Cestoviny sme si obľúbili pre ich univerzálnosť. Máte chuť na cestoviny s omáčkou, kuracím mäsom, tuniakom, alebo svieži cestovinový šalát so zeleninou? To všetko (a aj inšpiráciu naviac), nájdete v našej kategórii Cestoviny. Pozrite si napríklad:

REKLAMA
REKLAMA

Bravčové na obed

Už viete, čo budete variť v nedeľu? Slávnostný obed, kedy sa po celom týždni stretne celá rodina za jedným stolom, si žiada výdatné jedlo plné chutí. Stavte na istotu a vyskúšajte niektorý z nasledujúcich receptov, kde hrá hlavnú úlohu bravčové mäso.REKLAMA
REKLAMA

Podpor milovníkov varenia

Skvelé recepty, užitočné rady a tipy a množstvo inšpirácie. Pridaj sa k milovníkom varenia a nájdi odpoveď na otázku: Čo dnes budem variť?

REKLAMA