Kuracie mäso

Kuracie mäso – Recepty na najobľúbenejšie jedlá z kuracieho mäsa

554 receptov

Kuracie mäso - to je stávka na istotu, ak chcete navariť obed rýchlo, chutne a pre celú rodinu! Recepty z kuracieho mäsa majú rozmanitú podobu, o čom svedčí aj naša bohatá zbierka. Máte chuť na kuracie prsia, kuracie stehná, krídelka alebo celé pečené kura? Uprednostňujete tradičnú kuchyňu alebo dáte prednosť mexickej a čínskej? Ak potrebujete pomôcť s výberom, potom odporúčame vynikajúce plnené kuracie prsia, mexické kuracie soté, kurací perkelt s haluškami, chrumkavé pečené kuracie stehná.

Kuracie stehná plnené hubami

Toto jedlo rada pripravujem na obed alebo večeru, najmä keď mám doma hostí. Zmes chutí húb, kuracieho mäsa a korenia je jednoducho neodolateľná a vždy mi zaručí pochvalu za moje kuchárske umenie. Navyše, toto jedlo je pomerne jednoduché na prípravu aj pre začínajúcich kuchárov.

Grilované kuracie stehná v rúre

Recept na vykostené kuracie stehná grilované v rúre.

Čínske rezance s kuracím mäsom a zeleninou

Recept na čínske rezance s kuracím mäsom a zeleninou, ktoré si pripravíte do hodiny.

Čínska kuracia polievka s kukuricou

Túto čínsku kuraciu polievku s kukuricou pripravujem veľmi často, pretože je rýchla, jednoduchá a chutná.

Cestoviny s kuracím mäsom a rajčinovou omáčkou

Cestoviny s kuracím mäsom a rajčinovou omáčkou. Jedno z mojich obľúbených jedál, ktoré pripravujem pre seba a svoju rodinu.

Smotanová omáčka s kuracím mäsom

Smetanová omáčka s kuracím mäsom a hubami je obľúbeným jedlom nielen v našej rodine. Pravidelne ho pripravujem na víkendové obedy a všetkým vždy chutí.

Brokolicová krémová polievka bez múky

Túto brokolicovú krémovú polievku máme radi, predovšetkým pre jej jemnú chuť. Ja ju nezahusťujem múkou.

Brokolica s kuracím mäsom

Túto brokolicu s kuracím mäsom máte na tanieri do pol hodiny.

Luxusná pórová polievka

Pórová polievka je krásna, lahodná polievka, v ktorej sa spájajú chute póru, zemiakov a smotany. Vždy, keď túto polievku pripravujem, žasnem nad tým, ako jednoduché prísady dokážu vytvoriť takú bohatú a vyváženú chuť.

Dokonalá šťavnatá pečená morka

Tento pečený moriak nikdy nesklame svojím šťavnatým a chutným mäsom v kombinácii s chrumkavou a dozlatista opečenou kožou.

Kuracie ragú so smotanovou omáčkou a hubami

Ako človek, ktorý trávi veľa času v kuchyni, som tento recept na dusené kuracie mäso pripravila už niekoľkokrát a vždy je to veľký hit. Je plný chuti, ľahko sa pripravuje a má ten "dobrý pocit" pohodlného jedla. Kuracie prsia sú dusené so zeleninou a hubami a dokončené vývarom a smotanou, ktoré sa hodia k ryži alebo čerstvému chlebu ako príloha.

Chrumkavé bravčové stehno pečené v rúre

Chrumkavý zlatistý povrch a jemný vnútrajšok tejto pečienky z bravčového stehna spolu s komplexnosťou chutí boli vždy hitom.

Výdatná westernová panvica s kuracím mäsom a slaninou

"Západná panvica" je u nás doma často obľúbená, najmä cez víkendy, keď máme na varenie trochu viac času. Zmes šťavnatého mäsa, chrumkavej zeleniny a štipľavého korenia úžasne dotvára chuť BBQ omáčky. Táto kombinácia si nás zakaždým úplne získala a ja sa vždy teším na prípravu tejto panvice.

Kuracie pečienky na cibuľke

Výborné kuracie pečienky na cibuľke, ktoré najlepšie chutia s chlebom.

Kuracie rezance s ustricovou omáčkou

Recept na kuracie rezance s ustricovou omáčkou patrí medzi moje obľúbené. Obzvlášť sa mi páči kombinácia chutí - slanosť ustricovej omáčky sa dokonale spája s čerstvou zeleninou a kuracím mäsom.

Kurací perkelt so smotanou

Rýchly kurací perkelt so smotanovou omáčkou a cestovinou.
REKLAMA