REKLAMA

Zdroj: SONJA via Adobe Stock

Vianočný maslový chlieb

Každé Vianoce naplní môj domov lahodná vôňa domáceho pečiva. Moja rodina sa už nevie dočkať, kedy ochutná moje špeciálne sušienky, ktoré vždy pripravujem pomocou môjho spoľahlivého vrecúška. Po mnohých neúspešných pokusoch, keď bolo cesto príliš tuhé alebo príliš riedke, alebo keď sušienky vyšli z rúry príliš tvrdé, som konečne prišla na ideálny recept na maslové sušienky. Vyskúšajte ho!

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
30
  • 200 g maslo izbovej teploty Pridané do
  • 150 g cukor Pridané do
  • 1 vanilkový struk Pridané do
  • 1 Štipka soľ Pridané do
  • 200 g múka Pridané do
  • 100 g kukuričná múka Pridané do
  • 1 vajce Pridané do
REKLAMA

Postup

60 min.
1. Krok

Ak chcete upiecť vianočný maslový chlieb, vyberte maslo z chladničky asi hodinu pred prípravou, aby zmäklo. Skontrolujte to tak, že na maslo zľahka zatlačíte prstom. Malo by zmäknúť, ale nemalo by byť tekuté.

2. Krok

V miske zmiešajte maslo, cukor, vyškrabané semienka z vanilkového struku a soľ. Snažte sa všetko dobre premiešať, ale neprešľahajte to. Chcete mať jednotnú zmes, nie nadýchaný krém.

3. Krok

Teraz pridajte múku a kukuričnú múku a vypracujte hladké cesto. Pridáme vajce a hnetieme čo najkratšie, pretože príliš dlhé hnetenie môže spôsobiť, že sušienky budú tvrdé.

4. Krok

Cesto nalejte do vrecka s hviezdicovou tryskou. Je dôležité, aby cesto nebolo príliš studené, inak sa bude ťažko pretláčať cez trysku.

5. Krok

Na plech vystlaný papierom na pečenie teraz vyfarbujte malé črievičky alebo prúžky. Ja rada vytváram rôzne tvary, aby som umocnila vianočnú atmosféru.

6. Krok

Sušienky pečte v rúre vyhriatej na 180 stupňov (160 stupňov) asi 10-12 minút, kým nie sú na okrajoch ľahko zlatohnedé. Približne po 8 minútach to skontrolujte, každá rúra je iná a niekedy sušienky potrebujú menej času.

7. Krok

Sušienky nechajte vychladnúť na mriežke a potom ich zľahka posypte práškovým cukrom. Šťastné pečenie a veselé Vianoce!

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4358 receptov

Mäsité jedlá

2087 receptov

Mascarpone

311 receptov

Večera

4027 receptov

Cestoviny

487 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Raňajky

1253 receptov

Dezert

3353 receptov