Vianočné koláče

Vianočné Koláče - chutné a jednoduché recepty pre každého

302 receptov

Vitajte v našej kategórii vianočných koláčov, kde nájdete bohatú zbierku receptov, ktoré obohatia váš sviatočný stôl. Od tradičných vianočných koláčov, ktoré pripomínajú teplé rodinné chvíle, až po moderné fit verzie, ktoré zaručia sladké potešenie bez výčitiek. Pre milovníkov nepečených dezertov máme pripravené jedinečné recepty, ktoré zvládnete bez použitia rúry. Tieto rýchle a jednoduché recepty sú ideálne pre každého, kto chce ušetriť čas, ale nechce sa vzdať vianočnej atmosféry a chutí. Nezáleží na tom, či hľadáte inšpiráciu pre najlepšie vianočné koláče, alebo len chcete vyskúšať niečo nové, naše recepty sú tu pre vás. Pridajte sa k nám a objavte, ako môžu byť vianočné koláče nielen chutné, ale aj zdravé a originálne.

Vianočné praclíky

Jedlá ozdoba

Kávovo-kakaové crinkles

Skúšali ste už tieto popraskané koláčiky s názvom crinkles. Na internete nájdete množstvo receptov a príchutí od čokoládových, škoricových, kokosových po citrónové a ďalšie.... Ja som si vymyslela kávové a vyšli dokonale. Krásne mäkučké, proste MŇAM!

Plnené lepené čoko-pomarančové sušienky

Čokoládové sušienky s nádychom pomarančov. Lepené nátierkou v rovnakej príchuti.

Karamelové rezy na oblátke

Tieto rezy sú výborné a pre mňa veľmi spomienkové.

Kakaové pečiatkové keksíky

Pečiatkové keksíky

Kakaové pudingové rožky

Chutné drobné pečivo

Plnené perníčky

Perníčky sú vianočnou klasikou. No skúšali ste už plnené?

Linecké veľkonočné vajíčka

Klasické linecké pečivo poznáme v Vianočného obdobia, no prečo si túto pochúťku nepripraviť aj počas roka a na Veľkú noc :)

"Štedrák" cheesecake

Poznáte štedrák? U nás je typickým koláčom na VIanoce či Veľkú noc. No a keďže rada pečiem cheesecake, rozhodla som sa jeden pripraviť v kombinácii chutí tohto koláča. Orechy + mak + tvaroh :)

Zákusok s mascarpone krémom

Jemnučký kakaový korpus, jahodový džem, mascarpone krém a čokoládová poleva. V jednoduchosti je krása a niekedy to netreba ničím komplikovať a vznikne chutný zákusok pre hostí či k nedeľnej kávičke.

Nekysnuté koláče s tvarohom

Máte radi moravské koláče? Nechcete sa vám tráviť veľa času ich prípravou? Pripravte si túto chutnejšiu, rýchlejšiu a zdravšiu verziu.

Kakaové pudingové rožky

Rožteky, ktoré si určite obľúbite

Makové rožky bez kysnutia

Niečo pre tých, čo majú radi mak. Makové rožky z jogurtového cesta, rýchlo hotové, chutné a navyše v zdravšej verzii ako tie kysnuté.

Makovo-citrónové cupcakes

Kombinácia mak-citón je super a preto som vymyslela v tejto príchuti aj cupcakes. Makový muffin, skvelá plnka lemon curd a mascarpone krém na vrch :)

Domáca vianočka

Hľadáte recept na domácu vianočku? Vyskúšajte túto. Krásne mäkučká.

Vanilkovo-orechové drobné pečivo

Chutné , voňávé a plné orieškov
REKLAMA