Vianočné koláče

Vianočné koláče - chutné a jednoduché recepty

209 receptov

Pozrite si tie najchutnejšie recepty z kategórie Vianočné koláče. Máme pre vás zbierku 209 receptov, ktoré spestria váš jedálniček. Čas, ktorý pri príprave receptov z kategórie Vianočné koláče strávite, je 4 - 600 minút, v závislosti od náročnosti postupu. Ak si neviete vybrať z množstva receptov, potom neprehliadnite tieto obľúbené a veľmi populárne recepty - Orechové šuhajdy, Žĺtkové venčeky, Žĺtkové rezy, Najlepší nadýchaný perníkový koláč.

Alexej_Vozar
Alexej_Vozar
Náhľad receptu Vianočné šuhajdy
Fotorecept

Vianočné šuhajdy

Základ receptu je z o starej kuchárskej knihy Dalibora Vozára , no keďže nám to moc nechutilo tak som ho vylepšil. Odvtedy každý , kto ich jedol povedal, že lepšie šuhajdy nejedol. Nám chutia a to je dôležité. Okrem toho sa treba na ne pripraviť už od let

Perníkové tiramisu v pohári Vianočný dezert

Jeden z mojich najobľúbenejších zimných dezertov je perníkové tiramisu v pohári. Spája v sebe slanú chuť vianočných perníkov s krémovou sladkosťou talianskeho tiramisu. Tento recept som robila nespočetnekrát a vždy bol veľkým hitom, najmä ako dezert na slávnostnú vianočnú večeru.
Iwa
Iwa
Náhľad receptu Medové rúrky
Videorecept

Medové rúrky

Chutné medové trubičky, ktoré pripravujeme pravidelne na Vianoce.

Krém na vianočné cukrovinky

Je to naozaj univerzálny krém, ktorý môžete použiť na všetky druhy vianočného cukrovia.

Vianočný maslový chlieb

Každé Vianoce naplní môj domov lahodná vôňa domáceho pečiva. Moja rodina sa už nevie dočkať, kedy ochutná moje špeciálne sušienky, ktoré vždy pripravujem pomocou môjho spoľahlivého vrecúška. Po mnohých neúspešných pokusoch, keď bolo cesto príliš tuhé alebo príliš riedke, alebo keď sušienky vyšli z rúry príliš tvrdé, som konečne prišla na ideálny recept na maslové sušienky. Vyskúšajte ho!

Nutellové sušienky

Tieto sušienky s Nutellou sú jednou z mojich najobľúbenejších vianočných pochúťok. V priebehu rokov som tento recept zdokonalila a vždy sa teší veľkej obľube detí aj dospelých. Sú mäkké, čokoládové a neuveriteľne jednoduché na prípravu, sú dokonalým doplnkom k šálke horúceho kakaa.

Vianočné kokosové guľky

Recept na nepečené vianočné kokosové guľky, ktoré máte pripravené raz dva.

Vianočne pusinky

Vianočne pusinky sú tradičným slovenským dezertom, ktorý nesmie chýbať na žiadnom vianočnom stole. Pripravujem ich každý rok a vždy sú hitom medzi rodinou a priateľmi. Sú ľahké, sladké a perfektne sa hodí k vianočnému punču alebo káve.

Linecké vianočné pečivo

Recept na tradičné linecké vianočné pečivo, ktoré pripravujem spolu s deťmi.

Vianočné medvedie labky

Malé chutné koláčiky, ktoré sa nazývajú medvedie labky. Pripravujeme ich každý rok na vianoce.

Vianočné perníkové oblátky

Toto je recept na oplátkové perníky, ktoré robím každý rok na Vianoce pre svoju rodinu a priateľov. Stále si pamätám na útulné zimné dni, keď som s babičkou stála v kuchyni a piekla tieto vynikajúce perníky. Perníky na oblátkach ako v Norimbergu sa ľahko pečú a chutia aromaticky a vynikajúco.

Vianočné poleno

Recept na chutnú roládu, ktorá sa nazýva aj vianočné poleno.

Vianočné medové rezy

Výborné vianočné medové rezy s pudingovou plnkou.

Vianočné zázvorníky

Vianočné zázvorníky sú moje obľúbené vianočné koláčiky. Vôňa zázvoru a klinčekov, ktoré sa šíria počas pečenia, vytvára pravú vianočnú atmosféru.

Vianočné základné ľadové cukrové cookies

Vychutnajte si proces tvorby a zdobenia, ako aj úžasnú sladkosť týchto ľadových cukrových sušienok.

Novinka na našom vianočnom stole.určite výskušaj. Môj recept❤❤❤

Novinka na našom vianočnom stole🎄určite výskušaj. Môj recept❤❤❤
REKLAMA