Silvestrovské pečenie

Silvestrovské pečenie - chutné a jednoduché recepty

1612 receptov

Hľadáte tip na recept z kategórie Silvestrovské pečenie? Ste tu správne! Máme pre vás zbierku 1612 receptov, ktoré spestria váš jedálniček. Na nasledujúce recepty z kategórie Silvestrovské pečenie si vyhraďte čas 1 - 600 minút. Pri každom recepte nájdete po rozkliknutí uvedený presnejší údaj o dĺžke prípravy a počte porcií. Recepty ako Žĺtkové venčeky, Žĺtkové rezy, Výborné domáce šamrole, Domáca tvarohová štrúdľa patria k našim najpopulárnejším. Pozrite si ich spracovanie. Možno presvedčia aj vás!

Orechové kolieska

Recept na orechové kolieska máčané v čokoláde z krehkého cesta.

Čokoládové vianočné pečivo

Recept na božské čokoládové pečivo, ktoré pečiem každý rok na Vianoce.

Plnené oriešky

Plnené orechy sú jedným z mojich najobľúbenejších vianočných koláčikov.

Kokosové pusinky so salkom

Bezlepkové perníčky

Bezlepkové perníčky, ktoré sú tiež bezlepkové, takže si na nich môže pochutnať každý, kto trpí celiakiou.

Citrónové sušienky na Vianoce

Toto je recept na citrónové sušienky, ktorý som sama vyskúšala a vždy si ho rada pripravím. Ak máte radi rafinovanosť citróna, určite si obľúbite tieto sušienky s ich mierne sviežou, plnou citrónovou chuťou. Vždy dobre padnú mojej rodine a priateľom, najmä na Vianoce, ale aj pri iných príležitostiach.

Domáce sušienky plnené džemom

Tento recept je výsledkom dlhoročnej lásky k sušienkam v našej rodine. Kombinácii maslového cesta a sladkého džemu sa jednoducho nedá odolať. Keďže som tieto sušienky piekla nespočetnekrát na rôzne príležitosti, môžem vás uistiť, že sú vždy hitom a rýchlo zmiznú z taniera.

Fantasticky chutné mandľové makrónky

Mandľové makrónky sú v mojej rodine v čase Vianoc absolútnou nevyhnutnosťou. Sú sladké, chrumkavé a plné mandľovej chuti. Vďaka tomuto tradičnému receptu, ktorý som opakovane testovala a zdokonaľovala, sú moje mandľové makrónky pri každej sviatočnej príležitosti zaručeným hitom.

Tradičné vianočné sušienky na vykrajovanie

Tento recept je už mnoho rokov jedným z našich stálych rituálov počas adventného obdobia. Každý rok sa stretávame ako rodina a spoločne pečieme tieto lahodné maslové sušienky. Sú jednoduché na prípravu a vôňa, ktorá sa rozlieha po dome, je jednoducho nebeská. Či už ich darujete ako darček, alebo ich jete sami, tieto sušienky urobia vianočné obdobie ešte slávnostnejším!

Vianočné guličky

Tento recept na vianočné guličky som vyskúšala niekoľkokrát v predvianočnom období, aby som ich pripravila ako milé darčeky pre priateľov a rodinu. Nielenže vyzerajú slávnostne, ale aj výborne chutia! Ich zdobenie je vždy zábavné a môžete popustiť uzdu svojej kreativite.

Perfektné parížske rožky

Najrecept na perfektné parížske rožky.

Babičkine vanilkové rožky

Vanilkové rožky sú jednou z mojich najobľúbenejších vianočných sladkostí a pokaždé sa na ne teším celý rok. Ich príprava je, hoci môže na prvý pohľad pôsobiť náročne, veľmi jednoduchá a výsledok je vždy perfektný.

Zlepované koláčiky

Cesminaz
Cesminaz
Náhľad receptu Fantastické škoricové osie hniezda so smotanovou polevou
Videorecept

Fantastické škoricové osie hniezda so smotanovou polevou

Najlepšie škoricové slimáky čo som doteraz jedla. Mäkké cesto, vela plnky a výborná smotanová poleva!!! Tieto škoricové rolky musíte vyskúšať, sú také dobré že jeden kúsok nestačí! Chutia celej rodine🙂

Chlebík a la babička

Každý rok na Vianoce sa vo mne prebudí vnútorné dieťa, keď pripravujem sušienky podľa tradičného babičkinho receptu. Jej recept na sušienky plné jemnej chuti vanilky a citrónovej kôry mi vždy pripomína teplé a útulné zimné večery môjho detstva.

Pečený jablkový koláčový dezert

Tento pečený jablkový koláč je ovocný aj slaný jesenný a zimný dezert, ktorý vždy rada pripravujem. Nielenže naplní dom chuťou škorice a pečených jabĺk, ale je aj skutočnou ozdobou každého stolíka. Pridanie marcipánu dodáva klasickému pečenému jablku úplne nový nádych, ktorý je veľmi obľúbený.
REKLAMA