Vianočne recepty

Vianočne recepty - chutné a jednoduché recepty

485 receptov

Zoznámte sa! Toto sú naše recepty z kategórie Vianočne recepty – vhodné na rôzne príležitosti. Nájdete tu 485 skvelých receptov, z ktorých si určite vyberiete. Na prípravu v kategórii Vianočne recepty si vyhraďte čas 4 - 600 minút. Presný čas nájdete uvedený pri každom recepte zvlášť. Okrem toho sa dozviete, koľko porcií vyjde z uvedeného množstva surovín. Ak sa povie dobrý recept, potom nám ako prvé napadnú práve títo favoriti - Orechové šuhajdy, Žĺtkové rezy, Žĺtkové venčeky, Originál viedenský zemiakový šalát. Vyskúšate ich aj vy?

Vianočné praclíky

Jedlá ozdoba

Kávovo-kakaové crinkles

Skúšali ste už tieto popraskané koláčiky s názvom crinkles. Na internete nájdete množstvo receptov a príchutí od čokoládových, škoricových, kokosových po citrónové a ďalšie.... Ja som si vymyslela kávové a vyšli dokonale. Krásne mäkučké, proste MŇAM!

Plnené lepené čoko-pomarančové sušienky

Čokoládové sušienky s nádychom pomarančov. Lepené nátierkou v rovnakej príchuti.

Karamelové rezy na oblátke

Tieto rezy sú výborné a pre mňa veľmi spomienkové.

Kakaové pečiatkové keksíky

Pečiatkové keksíky

Opražená ryba z mrazených filiet

Tento recept je skvelý pre rýchle a lahodné opražené rybie filé priamo z mrazničky. Je vynikajúci ako hlavné jedlo so zeleninovým prílohou.

Kakaové pudingové rožky

Chutné drobné pečivo

Rybie filé na zelenine

Vynikajúci a zdravý recept na rybie filé na zelenine, ktoré je plné chuti a vitamínov. Ideálna voľba pre zdravý obed alebo večeru.

Plnené perníčky

Perníčky sú vianočnou klasikou. No skúšali ste už plnené?

Linecké veľkonočné vajíčka

Klasické linecké pečivo poznáme v Vianočného obdobia, no prečo si túto pochúťku nepripraviť aj počas roka a na Veľkú noc :)

"Štedrák" cheesecake

Poznáte štedrák? U nás je typickým koláčom na VIanoce či Veľkú noc. No a keďže rada pečiem cheesecake, rozhodla som sa jeden pripraviť v kombinácii chutí tohto koláča. Orechy + mak + tvaroh :)

Zákusok s mascarpone krémom

Jemnučký kakaový korpus, jahodový džem, mascarpone krém a čokoládová poleva. V jednoduchosti je krása a niekedy to netreba ničím komplikovať a vznikne chutný zákusok pre hostí či k nedeľnej kávičke.

Slané koláče z kysnutého cesta

Sladký pletenec určite poznáte. No ak ste skôr na slané, pripravte si tento. Aj keď ide o kysnuté cesto, jeho príprava nie je náročná, stačí všetky ingrediencie zmiešať. A navyše vám vyjdu z receptu dva pletence, takže môžete rovno vyskúšať dve plnky.

Nekysnuté koláče s tvarohom

Máte radi moravské koláče? Nechcete sa vám tráviť veľa času ich prípravou? Pripravte si túto chutnejšiu, rýchlejšiu a zdravšiu verziu.

Kakaové pudingové rožky

Rožteky, ktoré si určite obľúbite

Makové rožky bez kysnutia

Niečo pre tých, čo majú radi mak. Makové rožky z jogurtového cesta, rýchlo hotové, chutné a navyše v zdravšej verzii ako tie kysnuté.
REKLAMA