Vajcia

Vajcia - chutné a jednoduché recepty

2335 receptov

Hľadáte tip na recept z kategórie vajcia? Ste tu správne! Máme pre vás zbierku 2335 receptov, ktoré spestria váš jedálniček. Na prípravu v kategórii vajcia si vyhraďte čas - 600 minút. Presný čas nájdete uvedený pri každom recepte zvlášť. Okrem toho sa dozviete, koľko porcií vyjde z uvedeného množstva surovín. Ak sa povie dobrý recept, potom nám ako prvé napadnú práve títo favoriti - Jednoduché a chrumkavé oškvarkové pagáče, Pórovo - jablkový šalát, Domáca kysnutá parená knedľa, Pizza slimáky. Vyskúšate ich aj vy?

Čokoládové kolieska

Recept na čokoládové linecké kolieska ozdobené cukrárenskými dekoráciami.

Bezlepkové linecké cesto

Vždy som obdivovala klasické linecké koláčiky, ale moja celiakia mi ich nedovolila jesť. Nakoniec som sa rozhodla vytvoriť svoj vlastný bezlepkový recept, ktorý sa mi tak páči, že ho teraz pripravujem každý rok na Vianoce.
Iwa
Iwa
Náhľad receptu Opitý Izidor trochu inak
Videorecept

Opitý Izidor trochu inak

Recept na tradičný vianočný zákusok, ktorý sa volá Opitý Izidor. Urobila som ho na štýl torty.

Bezlepkové linecké cesto

Recept na chutné bezlepkové linecké cesto, ktoré chutí na nerozoznanie.

Slaný vianočný stromček z lístkového cesta

Tento recept na vianočný stromček z lístkového cesta robím každý rok na Vianoce. Je to radostný spôsob, ako spojiť dekoráciu a jedlo, a zaručene si ukradne výstavu. Slaná croissantová chuť v kombinácii s koreninami a chrumkavým lístkovým cestom ho robí neodolateľným. Verte mi, že keď ho raz vyskúšate, budete ho chcieť robiť znova a znova.

Pripravte sladké krehké cesto

Základom mnohých klasických koláčov a tort je maslové krehké cesto. Toto cesto som robila už stokrát a vždy ma fascinuje, ako sa z tak jednoduchých ingrediencií dá vyrobiť niečo tak chutné. Najdôležitejšie je, aby bolo maslo naozaj studené a rýchlo spracované, aby sa dosiahol čo najlepší výsledok.

Perníkový recept

Tento recept na perníky pochádza priamo z mojej rodiny a prešiel skúškou času. V priebehu rokov som ho robila znova a znova a urobila som niekoľko úprav, aby som dosiahla čo najlepšiu chuť. Vďaka dokonalej rovnováhe medzi sladkou a pikantnou chuťou sú naše perníky obľúbené u detí aj dospelých. Vyskúšajte ho a pochopíte, čo mám na mysli.

Slávnostné jablkové tiramisu

Tento recept na jablkové tiramisu je skutočným zasväteným tipom medzi mojimi vlastnými dezertnými výtvormi. Kombinácia čerstvých koláčovitých jabĺk, sladkého krému mascarpone a čokoládového kakaa je neodolateľná. Je to naozaj zaujímavá a chutná obmena tradičného tiramisu, ktorá určite poteší vašich hostí. Tento recept, ktorý sa ľahko pripravuje, zaujme nielen svojou výnimočnou chuťou, ale aj jedinečným vzhľadom.

Kakaové linecké cesto

Recept na kakaové linecké cesto.

Vianočný recept "Ausstecherle"

Tento recept na "Ausstecherle" pochádza od mojej mamy, ktorá každé Vianoce piekla množstvo tácok týchto vynikajúcich sušienok. Keďže sa dajú ľahko vykrojiť, sú nielen skutočným lákadlom pre oči, ale aj skvelé na pečenie s deťmi.

"Buche de Noel" (kmeň vianočného stromčeka)

Počas práce vo francúzskej kuchyni som objavila tajomstvo tohto tradičného vianočného receptu. "Buche de Noel", známy aj ako Yule Log, má svoj pôvod vo francúzskej tradícii pálenia kmeňa jedle na Vianoce. Tento recept som pripravoval počas mnohých vianočných večerí a vždy sa stal hitom. Vyžaduje si to trochu času a starostlivosti, ale výsledok rozhodne stojí za to.

Vianočné orechové koláčiky

Recept na vianočné orechové koláčiky plnené krémom.

Chrumkavé vianočné sušienky

Každé Vianoce majú u nás doma svoj magický rituál - pečenie sušienok. Hoci je recept jednoduchý, kľúčom k úspechu je použitie čerstvých a kvalitných surovín a trpezlivosť pri pečení.

Vianočné sušienky

Každý rok, hneď ako začnem pociťovať sviatočnú náladu, sa pustím do výroby týchto koláčikov.

Mäkký perník

Toto je môj najobľúbenejší recept na mäkké perníky a vždy vyjde perfektne. Perník je mäkký, chutný a prekvapivo jednoduchý na prípravu.

Pôvodný recept Pfeffernüsse

Ako praví milovníci sladkostí sa v čase Vianoc nevyhneme ani obľúbeným perníkovým orechom. Tento recept sa v našej rodine používa už po celé generácie a vždy dokonale doplní naše sviatočné stretnutia. Hoci príprava zaberie trochu viac času, odmenou je nebeská chuť a vianočná vôňa.
REKLAMA