REKLAMA

Zdroj: karamba70 via iStockPhotos

Recept na "vianočné sušienky"

Tento recept na vianočné sušienky je pre moju rodinu počas sviatkov absolútnou nevyhnutnosťou. Zdokonalenie týchto dobrôt si vyžaduje trochu cviku a veľa lásky. Ale keď raz zažijete tú nebeskú vôňu, ktorá naplní váš domov, keď sa tieto dobroty pečú v rúre, budete sa k tomuto receptu s radosťou vracať rok čo rok.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
40
  • 225 g zmäknuté maslo Pridané do
  • 200 g Biely cukor Pridané do
  • 2 vajcia Pridané do
  • 1 Čajová lyžička vanilková esencia Pridané do
  • 375 g múka Pridané do
  • 1 Čajová lyžička kypriaci prášok Pridané do
  • 12 Čajová lyžička soľ Pridané do
  • 150 g Múčny cukor na posypanie Pridané do
REKLAMA

Postup

60 min.
1. Krok

Ak chcete upiecť vianočné sušienky, začnite šľahaním zmäknutého masla a bieleho cukru vo veľkej miske, kým nie sú pekne nadýchané. Tento krok by sa nemal vynechať, pretože práve šľahanie masla a cukru vedie k mäkkým a jemným sušienkam.

2. Krok

Teraz po jednom zašľahajte vajcia. Pred pridaním druhého vajca sa uistite, že je prvé vajce úplne zapracované. Teraz pridajte vanilku a všetko dobre vyšľahajte.

3. Krok

V stredne veľkej miske zmiešajte múku, prášok do pečiva a soľ. Postupne pridávajte tieto suché prísady do maslovej zmesi. Miešajte len dovtedy, kým už nebude vidno žiadnu múku, aby ste sa vyhli tvrdým sušienkam.

4. Krok

Pomocou naberačky na zmrzlinu alebo polievkovej lyžice vytvorte z cesta guľky a položte ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Dbajte na to, aby ste medzi koláčikmi nechali dostatok miesta, aby sa mohli počas pečenia zväčšiť.

5. Krok

Koláčiky pečte pri teplote 190 °C približne 8-10 minút, alebo kým okraje nie sú jemne zlatohnedé. V strede môžu byť ešte trochu mäkké, ale po vychladnutí stuhnú.

6. Krok

Po vybratí vianočného pečiva z rúry ho nechajte niekoľko minút vychladnúť na plechu a potom ho preložte na chladiacu mriežku. Po úplnom vychladnutí vianočné sušienky bohato posypte práškovým cukrom, aby mali krásny zasnežený vzhľad.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4440 receptov

Mäsité jedlá

2115 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Čokoláda

917 receptov

Mascarpone

325 receptov

Patizón

11 receptov

Cestoviny

501 receptov

Raňajky

1291 receptov