Baklažán

Baklažán - chutné a jednoduché recepty

31 receptov

Najlepšie nápady na recepty z kategórie Baklažán na jednom mieste! Máme pre vás zbierku 31 receptov, ktoré spestria váš jedálniček. Na nasledujúce recepty z kategórie Baklažán si vyhraďte čas 20 - 90 minút. Pri každom recepte nájdete po rozkliknutí uvedený presnejší údaj o dĺžke prípravy a počte porcií. Recepty ako Zeleninové ratatouille, Originálny domáci ajvar, Francúzske ratatouille original recept, Francúzska klasika Ratatouille preslávená Disney rozprávkou patria k našim najpopulárnejším. Pozrite si ich spracovanie. Možno presvedčia aj vás!

Baklažán na grile

Baklažán na grile je šťavnatý a chutný vegetariánsky pokrm. Táto jednoduchá a rýchla receptúra prináša dokonalú kombináciu sladkosti baklažánu a dymového chute grilu.

Smažený baklažán

Tradičné jedlo so štipkou kreativity - smažený baklažán je jednoduchý na prípravu a vychutnajú si ho všetky generácie. Ideálny na rýchly obed alebo večeru.

Dusená balkánska zelenina

Tento recept patrí medzi moje obľúbené jedlá, ktoré často pripravujem pre svoju rodinu a priateľov. Toto vegetariánske jedlo milujem, pretože je farebné, chutné a plné zdravých a výživných ingrediencií. Jeho príprava je rýchla a jednoduchá, takže je ideálny na rušné dni. V minulosti som vyskúšala rôzne druhy zeleniny a zistila som, že kombinácia uvedená nižšie poskytuje najlepšiu rovnováhu chutí.

Zelenina v rúre so zemiakmi rýchly a jednoduchý vegetarián

Predtým, ako som objavila tento recept na zeleninu so zemiakmi v rúre, som sa často snažila pripraviť chutné jedlo, ktoré by bolo zároveň zdravé. Odkedy som tento recept pripravila prvýkrát, stal sa trvalou súčasťou mojej kuchyne. Kombinácia pečenej zeleniny a chrumkavých zemiakov je jednoducho neodolateľná a zakaždým sa teším, keď si ju môžem pripraviť.

Sicílske baklažánové špagety Alla Norma

Zmes čerstvých paradajok a baklažánov s vyváženou chuťou čili a bazalky. K tomu posýpka zo slaného syra ricotta všetko harmonicky spája a robí z tohto jedla majstrovské dielo talianskej kuchyne.

Chrumkavé plnené tacos s baklažánom

Baklažán s mexickým korením slúži ako dokonalá náhrada mäsa vo vegetariánskych tacos. Odporúčam vyskúšať!
Romi
Romi
Náhľad receptu Zemiaková musaka
Videorecept

Zemiaková musaka

Tento tanier je jedným z najznámejších gréckych jedál, ale zároveň je náročné ho pripraviť. Tu nájdete najjednoduchší spôsob, ako pripraviť najchutnejšiu musaku.

Baklažán s mletým mäsom

Recept na pečený baklažán s mletým mäsom a strúhaným syrom.

Grilovaná zelenina na panvici

Recept na grilovanú zeleninu na panvici, ktorá sa hodí ako doplnok k akémukoľvek hlavnému jedlu alebo ju môžete podávať ako lahodnú, zdravú a výživnú letnú večeru.

Zapečený baklažán

Zapečený baklažán s mozzarellou je chutné, zdravé a ľahko pripraviteľné jedlo. Je ideálnym riešením pre všetkých, ktorí milujú zeleninu a hľadajú nové a jedinečné spôsoby, ako ju pripraviť.

Papoutsakia

Papoutsakia alebo grécke baklažány plnené mletým mäsom.

Pravá Grécka musaka

Recept na pravú grécku musaku s mletým mäsom.

Vegetariánske lasagne

Recept na chutné zapekané vegetariánske lasagne s pečenou zeleninou.

Grilovaná zelenina v rúre

Tento recept je ideálny pre tých, ktorí nemajú gril, ale chceli by si vychutnať chuť grilovanej zeleniny. Zelenina sa pečie v rúre a získava charakteristickú chuť a vôňu.
Cesminaz
Cesminaz
Náhľad receptu Ali Nazik kebab
Videorecept

Ali Nazik kebab

Ali Nazik je velmi chutné turecké jedlo, ktoré si velmi jednoducho viete pripraviť aj vy doma😉 Podávať k nemu môžte chlieb, alebo kludne aj pečené zemiaky, hranolky, ryžu, vlastne čo vám chutí.

Pravý džuveč

Recept na originálny balkánsky džuveč
REKLAMA