REKLAMA

Zdroj: cmspic by iStockPhotos

Zelenina v rúre so zemiakmi rýchly a jednoduchý vegetarián

Predtým, ako som objavila tento recept na zeleninu so zemiakmi v rúre, som sa často snažila pripraviť chutné jedlo, ktoré by bolo zároveň zdravé. Odkedy som tento recept pripravila prvýkrát, stal sa trvalou súčasťou mojej kuchyne. Kombinácia pečenej zeleniny a chrumkavých zemiakov je jednoducho neodolateľná a zakaždým sa teším, keď si ju môžem pripraviť.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
4
  • 500 g Zeleninová zmes (mrkva, paprika, cuketa, baklažán) Pridané do
  • 500 g zemiaky Pridané do
  • 3 Tablespoon olivový olej Pridané do
  • soľ a korenie podľa chuti Pridané do
  • 2 ČL Zmes byliniek (tymián, rozmarín, oregano) Pridané do
  • 3 nakrájané strúčiky cesnaku Pridané do
REKLAMA

Postup

50 min.
1. Krok

Ak chcete pripraviť recept na zeleninu so zemiakmi, predhrejte rúru na 200 stupňov. To zabezpečí, že sa zemiaky a zelenina budú rovnomerne piecť a zvonka budú chrumkavé.

2. Krok

Kým sa rúra predhrieva, očistite zeleninu a zemiaky a nakrájajte ich na kúsky. Zistil som, že najlepšie chutí zmes menších a väčších kúskov, pretože to umožňuje vyniknúť rôznym textúram a chutiam.

3. Krok

Nakrájanú zeleninu a zemiaky dajte do veľkej misy. Pridajte olivový olej, soľ, korenie a bylinky a všetko dobre premiešajte. Ja mám rád kombináciu tymiánu, rozmarínu a oregana, ale môžete použiť aj iné bylinky, ktoré máte radi.

4. Krok

Keď je rúra vyhriata, položte zeleninu a zemiaky na plech a posypte ich nasekaným cesnakom. Dbajte na to, aby bolo všetko rovnomerne rozložené a netvorili sa na ňom hromady, aby zelenina a zemiaky boli pekne chrumkavé.

5. Krok

Zeleninu a zemiaky pečte v rúre približne 40-45 minút, kým nie sú zlatohnedé a chrumkavé. Nezabudnite panvicu niekoľkokrát otočiť, aby sa všetko rovnomerne upieklo.

6. Krok

Vegetariánsku zeleninu so zemiakmi vyberte z rúry a pred podávaním ju nechajte krátko vychladnúť. Vychutnajte si jedlo! Hodí sa ako príloha alebo vegetariánske hlavné jedlo.

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4231 receptov

Mäsité jedlá

2034 receptov

Raňajky

1195 receptov

Mascarpone

295 receptov

Dezert

3213 receptov

Večera

3903 receptov

Pre diabetikov

633 receptov