Závin

Recepty na prípravu závinu

28 receptov

Objavte chutné recepty z kategórie Závin. Jeden z týchto 28 receptov sa môže stať vaším novým favoritom. Čas, ktorý pri príprave receptov z kategórie Závin strávite, je 10 - 180 minút, v závislosti od náročnosti postupu. Pozrite si napríklad naše obľúbené recepty - Kakaový závin, Kysnutý kakaový závin, Mäkučký makový závin, Bezlepkový kakaový závin - ako stvorené pre milovníkov dobrého jedla. Dobrú chuť!

Rýchly jablkový závin

Rýchly jablkový závin

Výborný orechový závin bez kysnutia

Výborný orechový závin bez kysnutia

Jablkový závin

Chutný závin plný jabĺčok v ceste z tvarohu.

Jablkovo-makový závin

Jednoduchý závin ,zvládnu ho aj začiatočné gazdinky 😊

Tortilla rolky so šunkou a syrom

Rýchle a chutné jedlo ideálne na raňajky, obed alebo večeru. Príprava trvá len krátku dobu a konečný výsledok je vždy uspokojivý.

Závitky z morky

Závitky z morky je klasické maďarské jedlo, ktoré pripravujeme s nasekanou náplňou obohatenou o korenie. Tento recept je jednoduchý a rýchly, ideálny pre všedné večere alebo špeciálne príležitosti.

Najlepší kysnutý závin

Recept na ten najlepší kysnutý závin. Plnka môže byť ľubovoľná, ja som tentokrát urobila makovú plnku.

Babičkin jablkový závin

Chcela by som sa s vami podeliť o recept na jablkovú štrúdľu, ktorý ma naučila robiť moja babička. Je to jedna z najchutnejších a najobľúbenejších sladkostí, aké som kedy ochutnala.

Závin s tvarohom

Recept na lahodnú tvarohovú štrúdľu, ktorá sa hodí ku káve alebo čaju.

Rakúsky orechový závin z kysnutého cesta

V priebehu rokov som vyskúšala mnoho receptov na koláče, ale tento orechový závin má v mojom srdci špeciálne miesto. Tento typický rakúsky koláč je nadýchaný aj chrumkavý. Doma ho najradšej pečieme počas chladných zimných dní - tá zvodná vôňa, ktorá sa pri pečení šíri po celom dome je jednoducho neporovnateľná.

Pivný závin

Rozhodol som sa spojiť svoju lásku k pivu a pečeniu a vznikla pivná štrúdľa. Štrúdľa je krásne nadýchaná, má jemnú pivnú chuť, ktorá sa krásne spája s jablkami a škoricou.

Jablkový závin s lístkovým cestom, ako ho robila babička

Tento recept na vynikajúcu jablkovú štrúdľu s lístkovým cestom mi odovzdala moja stará mama, ktorá sa ho zasa naučila od svojej mamy. Robila som ho už nespočetne veľakrát a vždy je to hit, najmä v chladnejších jesenných a zimných mesiacoch. Sladké jablká a chrumkavé lístkové cesto robia túto klasiku neodolateľnou.

Jednoduchý kapustový závin

U nás doma všetci milujeme staré dobré kapustníky. Tento závin je o niečo jednoduchší na prípravu a chuťovo rovnako skvelý.

Jablkový závin

Jablkový závin je obľúbený český dezert z lístkového cesta plnený kysnutými jablkami. Pridáva sa doň cukor, škorica a hrozienka. Tento dezert sa výborne hodí k čaju alebo káve.
Greta
Greta
Náhľad receptu Jablčník z lístkového cesta
Videorecept

Jablčník z lístkového cesta

Ak hľadáte rýchly a chutný dezert, tento jablčník z lístkového cesta je ten pravý. Vďaka hotovému lístkovému cestu a korenenej jablkovej náplni je chuťový zážitok zaručený.

Mäkkučké jablkové buchty a jablkový závin

Mäkkučké jablkové buchty a jablkový závin.
REKLAMA