Vianočný koláč

Vianočný koláč - chutné a jednoduché recepty

141 receptov

Zoznámte sa! Toto sú naše recepty z kategórie Vianočný koláč – vhodné na rôzne príležitosti. Máme pre vás zbierku 141 receptov, ktoré spestria váš jedálniček. Na prípravu v kategórii Vianočný koláč si vyhraďte čas 4 - 600 minút. Presný čas nájdete uvedený pri každom recepte zvlášť. Okrem toho sa dozviete, koľko porcií vyjde z uvedeného množstva surovín. Ak potrebujete pomôcť s výberom, potom odporúčame - Orechové šuhajdy, Žĺtkové rezy, Najlepší nadýchaný perníkový koláč, Najlepšie mäkké linecké kolieska. Patria k našim najvyhľadávanejším a najobľúbenejším receptom. Úspech zaručený!

Zlepované kolieska

Domáca zmes korenia na vianočné koláče

Opäť je tu to ročné obdobie, keď sa domom šíri vôňa čerstvo upečeného pečiva. Najmä vôňa čerstvo upečeného pečiva je nezameniteľná a neoddeliteľne spojená s Vianocami. Kľúčovým aspektom tejto lahodnej vône a chuti je správne korenie. V priebehu rokov som sa naučil, že dokonalé korenie na štolu si môžete celkom ľahko pripraviť sami. Tu je môj osvedčený recept.

Vianočný čokoládový koláč panettone

Tradičný taliansky čokoládový vianočný koláč panettone. Jeho príprava trvá trochu dlhšie kvôli kysnutiu, ale výsledok stojí za to.

Vianočné keksy

Klasické vianočné keksy zdobené cukrovou polevou.

Škoricové vianočné koláčiky

Výborné škoricové vianočné koláčiky z krehkého maslového cesta.

Husárske šišky Vianočné sušienky

Husárske šišky sú špeciálnou pochúťkou, ktorú som pripravovala pri mnohých príležitostiach. Ich jemná chuť z krehkého cesta plnená džemom poteší malých aj veľkých. Recept je mimoriadne jednoduchý a priamočiary, takže môže byť úspešný každý nadšenec pečenia.

Babičkine tradičné vianočné perníčky

Tento recept je vernou vianočnou tradíciou v našej rodine, ktorá sa dedí už po generácie. Vôňa babičkiných perníkov každý rok naplní dom a signalizuje začiatok vianočného obdobia. Keď upečiete perníky so špeciálnymi koreninami a prísadami, celý dom zavonia Vianocami!

Klasické zázvorky

Zázvorky sú krásne mäkké hneď po upečení, potom postupne tvrdnú. Po dlhšom odležaní cca o 2-3 týždne opäť zmäknú. Zázvorky preto zvyčajne pečiem ako prvé pečivo pred Vianocami.

Vianočné oriešky

Základný recept na vianočné suché pečivo, ktoré vám výdrží počas celých vianočných sviatkov.

Jednoduchý recept na vianočné sušienky

Tento jednoduchý recept na vianočné sušienky je mojím osobným odporúčaním pre sladké sviatočné obdobie. V priebehu rokov som ho vo svojej kuchyni pripravila niekoľkokrát a osvedčil sa ako absolútne obľúbený - pre mňa aj pre každého, kto mal tú česť ho vyskúšať. Ingrediencie sa dajú ľahko zohnať a ich spracovanie zvládnu aj začiatočníci v pečení.

Lahodné domáce vianočné marshmallows

Tieto vianočné marshmallow sú nielen zábavné na prípravu, ale ich ľahká a nadýchaná štruktúra v kombinácii s príchuťou mäty alebo škorice určite spríjemní vaše sviatky.

Medvedie labky ako od babičky

Použite zmes vlašských a lieskových orechov. Vlašských dajte viac, majú výraznejšiu chuť.

Čokoládový koláč s arašidovým maslom

Predstavujeme lahodný, nepečený čokoládový koláč s arašidovým maslom, ktorý sa hodí ku poobednej káve alebo čaju.

Bezlepkové vianočné oblátky

Recept na výborné bezlepkové vianočné oblátky, ktoré si viete pripraviť, ak máte doma formu na pečenie oblátok.
Romi
Romi
Náhľad receptu Čokoládové cupcakes
Videorecept

Čokoládové cupcakes

Recept na to, ako si upiecť tie najlepšie čokoládové cupcakes.
TASTElist
TASTElist
Náhľad receptu Ovocné hrnčekové muffiny
Videorecept

Ovocné hrnčekové muffiny

REKLAMA