REKLAMA

Zdroj: Martina Raedlein for Alamy Stock Foto

Vyrobte si sami trnkový likér

Tento recept pochádza priamo z našej rodinnej tradície - každý rok, keď sú trnky zrelé a pripravené na zber, sa pustíme do výroby tohto špeciálneho likéru. Ovocie vždy zberám po prvých mrazoch, pretože to pomáha zvýrazniť jeho lahodnú vôňu. Trpezlivosť je v tomto prípade naozaj kľúčová; čím dlhšie môžete čakať, tým intenzívnejšia bude chuť - a stojí to za každú minútu!

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
15
  • 1 kg Zrelé trnky Pridané do
  • 250 g Biely cukor Pridané do
  • 700 ml Vodka alebo obilie, Čistý alkohol Pridané do
REKLAMA

Postup

10 min.
1. Krok

Recept na trnkový likér - najprv trnky dôkladne umyte a osušte. Odporúčam umyť ich ručne, aby sa odstránili prípadné nečistoty alebo hmyz.

2. Krok

Potom ovocie po celom obvode popichajte vidličkou. To umožní alkoholu preniknúť hlboko do vnútra ovocia a uvoľniť plnú chuť.

3. Krok

Do veľkej nádoby vložte trnky, cukor a alkohol a dobre ju uzavrite. Medzi vrstvy ovocia dávam vrstvu cukru, aby bol sirup rovnomerný.

4. Krok

Umiestnite nádobu na tmavé a chladné miesto a nechajte ju lúhovať aspoň 2 mesiace. Odporúčam vám, aby ste prvé dva týždne nádobou každý deň jemne potriasli, aby sa cukor rozpustil.

5. Krok

Po uplynutí tejto doby likér preceďte cez jemné sito alebo plátno, aby ste odstránili trnky a všetky pevné častice.

6. Krok

Prefiltrovaný trnkový likér naplňte do čistých fliaš a dobre uzavrite. Môžete si ho vychutnať ihneď, ale ako mnoho iných likérov, časom sa stáva ešte lepším. Skúste trnkový likér nechať dozrievať rok alebo dva, prípadne aj dlhšie - budete prekvapení, aká výrazná a komplexná môže byť jeho chuť!

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4260 receptov

Mäsité jedlá

2044 receptov

Cestoviny

478 receptov

Raňajky

1210 receptov

Mascarpone

300 receptov

Pre diabetikov

633 receptov

Dezert

3260 receptov

Nátierky

270 receptov