Nápoje

Nápoje - chutné a jednoduché recepty

269 receptov

Zoznámte sa! Toto sú naše recepty z kategórie Nápoje – vhodné na rôzne príležitosti. Nájdete tu 269 skvelých receptov, z ktorých si určite vyberiete. Tieto recepty z kategórie Nápoje sa vám podarí zrealizovať za čas 5 - 1440 minút. V každom recepte sa okrem ingrediencí a postupu dozviete aj približný čas prípravy a počet porcií. Recepty ako Pravá domáca orechovica, Domáci sirup z čiernych ríbezlí, Trnkový likér, Najlepší domáci mätový sirup patria k našim najpopulárnejším. Pozrite si ich spracovanie. Možno presvedčia aj vás!

Púpavový sirup

Púpavový sirup je chutný a zdravý nápoj, ktorý môžeme pripraviť doma z púpavových kvetov. Púpavový sirup je bohatý na vitamíny a minerály, predovšetkým na vitamín C a draslík.

Bazový džús

Bazový džús je osviežujúci nápoj pripravený z kvetov bazy. Je to skvelý letný nápoj, ktorý môžete podávať aj na rôznych oslavách alebo piknikoch. Tento recept je jednoduchý a rýchly na prípravu.

Bazový sirup

Vynikajúci a osviežujúci bazový sirup, ktorý je ideálny na prípravu chladných nápojov alebo na dochucovanie zmrzliny. Tento sirup môžeme pripraviť doma veľmi jednoducho a rýchlo.

Zdravý bazový sirup z kvetov bazy

Tento recept na bazový sirup sa vyznačuje prirodzenou sladkosťou a intenzívnou arómou kvetov bazy. Je to skvelá alternatíva ku klasickým kupovaným sirupom.

Kurkuma Latté

Toto je zdravý nápoj, ktorý môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie a náladu. Má príjemnú chuť a je ľahko pripraviteľný.

Domáca paradajková šťava

Tradičná slovenská receptúra na prípravu šťavy z čerstvých paradajok. Táto šťava je skvelá na varenie, do polievok alebo na pitie priamo z pohára.

Vínové šodó

Vínové šodó je nápoj, ktorý sa pripravuje z vajec a vína.

Smoothie s ananásom

Osvežujúce a zdravé smoothie s ananásom, ktoré je ideálne na začatie dňa alebo ako rýchle občerstvenie. Tento výživný nápoj je bohatý na vitamíny a minerály.

Horúca čokoláda z kakaa

Táto luxusná horúca čokoláda z kakaa je ideálna pre zimné večery. Kombinácia kakaa a mlieka vytvorí chutný nápoj, ktorý vás zahreje.

Cibuľový sirup s cesnakom

Domáci, prírodný sirup, ktorý je ideálny pri prechladnutí a kašľaní.

Šťava z nakladanej červenej repy

Zdravý a vitamínmi nabitý nápoj, ideálny na zimné dni. Zdravotné vlastnosti nakladanej repy sú dobre známe - je zdrojom probiotík, zlepšuje trávenie, posilňuje imunitu. Pripravená šťava je mimoriadne chutná a zároveň ľahko pripraviteľná.

Javorový sirup

Javorový sirup sa vyrába z miazgy javora. Je vhodnou náhradou za biely cukor.

Bazové víno z plodov

Výborné víno, ktoré môžete pripraviť sami doma z plodov bazy. Je jemné a aromatické, so zamatovo hladkou chuťou.

Jahodový likér

Klasický koktail Gin Sour

Gin Sour je klasický koktail, ktorý kombinuje ostrú kyslosť citrónovej šťavy s hladkou chuťou kvalitného ginu. Osladený trochou jednoduchého sirupu a doplnený pena z bielka, tento koktail je potešenie na ochutnávanie.

Ako pripraviť jednoduchú Sangriu

Sangria je osviežujúci a ovocný koktail na báze vína, obľúbený v španielskej a portugalskej kultúre. Pozrime sa, ako ho pripraviť.
REKLAMA