REKLAMA

Zdroj: Dmytro Skorina for Getty Images

Horúci Aperol

Ako pravý fanúšik klasického Aperol Spritzu som sa rozhodol vytvoriť hrejivú a útulnú verziu tohto kokteilu - Hot Aperol. Po niekoľkých pokusoch a drobných úpravách sa mi nakoniec podarilo nájsť dokonalú rovnováhu medzi horkosladkou chuťou Aperolu a teplým, upokojujúcim pocitom horúcich nápojov. Tento koktail, ktorý je ideálny na chladnejšie večery, určite poteší každého milovníka Aperolu.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
2
  • 120 ml Aperol Pridané do
  • 200 ml Čerstvo vylisovaná pomarančová šťava Pridané do
  • 200 ml jablkový džús Pridané do
  • 2 Disky čerstvé pomaranče Pridané do
  • 4 Klinčeky Pridané do
  • 1 Škoricová tyčinka Pridané do
  • 2 Polievková lyžica Med alebo agávový sirup Pridané do
  • Voliteľne: pomarančová kôra a škorica na ozdobu Pridané do
REKLAMA

Postup

15 min.
1. Krok

Ak chcete pripraviť horúci Aperol, najprv nalejte pomarančový džús a jablkovú šťavu do malého hrnca a zohrejte ich, ale nepriveďte do varu. Odporúčam šťavu zohrievať pomaly na miernom ohni, aby sa zachovali všetky chute.

2. Krok

Teraz pridajte plátky pomaranča, klinčeky a škoricu. Zistil som, že pridanie celého korenia zachováva intenzívnu chuť a robí nápoj vizuálne atraktívnym.

3. Krok

Primiešajte Aperol a med alebo agávový sirup a nechajte lúhovať ďalších 5 minút. Dbajte na to, aby sa zmes nevarila, pretože by sa tým zmenila chuť Aperolu.

4. Krok

Po 5 minútach prelejte miešané nápoje cez sitko do pripravených žiaruvzdorných pohárov, aby ste odstránili korenie. Naučil som sa, že najlepšie funguje použitie jemného sitka, ktoré pomáha odstrániť aj tie najmenšie kúsky korenia.

5. Krok

Hot Aperol ihneď podávajte ozdobený pomarančovou kôrou a štipkou škorice. Pridanie ozdôb nie je povinné, ale zistila som, že dodajú extra chuť a nápoj vyzerá ešte atraktívnejšie.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4440 receptov

Mäsité jedlá

2115 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Čokoláda

917 receptov

Mascarpone

325 receptov

Patizón

11 receptov

Cestoviny

501 receptov

Raňajky

1291 receptov