REKLAMA

Zdroj: dulezidar for iStockPhotos

Talianske brodo (taliansky kurací vývar)

Talianske brodo je jedna z mojich najobľúbenejších polievok. Toto výživné a sýte jedlo poteší celú rodinu a prinesie na náš stôl kúsok Talianska. Keďže sa vývar varí niekoľko hodín, môže naplno rozvinúť svoje hlboké a bohaté chute. Je to naozaj jedlo pripravené s láskou a oddanosťou.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
8
  • 1 celý kuracie mäso Pridané do
  • 2 mrkiev Pridané do
  • 2 Stonky zeleru Pridané do
  • 1 veľké Cibuľa Pridané do
  • 1 zväzok petržlen Pridané do
  • 2 bobkové listy Pridané do
  • soľ a korenie Pridané do
REKLAMA

Postup

120 min.
1. Krok

Ak chcete pripraviť recept na talianske brodo, najprv dôkladne umyte kurča a vložte ho do veľkej panvice. Uistíme sa, že hrniec je dostatočne veľký, aby bolo kurča úplne pokryté vodou.

2. Krok

Mrkvu, zeler a cibuľu nahrubo nakrájajte a pridajte do hrnca spolu s bobkovými listami a malým zväzkom petržlenovej vňate. Zeleninu radšej nakrájajte na väčšie kúsky, pretože si počas dlhého varenia zachová svoju štruktúru a lepšie uvoľní svoju chuť.

3. Krok

Naplňte panvicu studenou vodou, aby bolo kurča úplne pokryté. Častou chybou je použiť najprv horúcu vodu, ale studená voda je nevyhnutná, aby bol vývar číry a nezakalený.

4. Krok

Pomaly priveďte do varu a potom varte na miernom ohni. Počas varenia pravidelne odoberajte penu, aby ste získali číry vývar.

5. Krok

Brodo varte približne 2,5 až 3 hodiny. Pravidelne kontrolujeme, či kuracie mäso a zelenina uvoľnili dostatok chuti. Soľ pridávam vždy na konci, keď môžem odhadnúť konečnú chuť vývaru.

6. Krok

Keď je kurací vývar hotový, vyberte zeleninu a kurča. Vývar prelejte cez jemné sitko a podávajte. Kuracie mäso a zeleninu môžete jesť samostatne alebo ich vrátiť do vývaru.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4441 receptov

Mäsité jedlá

2115 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Čokoláda

915 receptov

Mascarpone

325 receptov

Patizón

11 receptov

Cestoviny

501 receptov

Raňajky

1288 receptov