REKLAMA

Zdroj: chas53 for iStockPhotos

Sušienky s arašidovým maslom vhodné pre deti, rýchle na prípravu

Sušienky s arašidovým maslom sú mojou najobľúbenejšou pochúťkou a robila som ich už nespočetnekrát. Ich príprava je veľmi jednoduchá a najlepšie na tom je, že potrebujete len niekoľko jednoduchých ingrediencií. Každé sústo sľubuje bohatú chuť arašidového masla a sušienky sú také chrumkavé, že im jednoducho neodoláte. Sú perfektnou desiatou na akúkoľvek dennú dobu a milujú ich aj deti!

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
20
  • 125 g maslo izbovej teploty Pridané do
  • 200 g cukor Pridané do
  • 1 vajce Pridané do
  • 200 g arašidový krém Pridané do
  • 200 g múka Pridané do
  • 1 ČL kypriaci prášok Pridané do
REKLAMA

Postup

35 min.
1. Krok

Pečenie sušienok s arašidovým maslom začnite prípravou rúry. Tá by mala byť predhriata na 180 °C. Plech na pečenie vždy odporúčam vystlať papierom na pečenie, pretože sa potom oveľa ľahšie čistí.

2. Krok

V miske vymiešajte maslo s cukrom do krémovej konzistencie. Tento postup je obzvlášť účinný, ak má maslo izbovú teplotu, pretože sa potom ľahšie mieša.

3. Krok

V ďalšom kroku pridajte vajce a všetko dôkladne premiešajte. Teraz je ten správny čas pridať arašidové maslo.

4. Krok

V samostatnej miske zmiešajte múku, prášok do pečiva a soľ. Túto zmes postupne pridajte do zmesi s arašidovým maslom a dobre premiešajte.

5. Krok

Teraz z cesta vytvarujte malé guľôčky, položte ich na plech a mierne ich stlačte. Tu je malý tip: nechajte medzi sušienkami dostatok priestoru, pretože sa pri pečení roztiahnu.

6. Krok

Sušienky s arašidovým maslom pečte asi 10-12 minút alebo dozlatista. Po upečení nechajte sušienky na plechu asi 5 - 10 minút vychladnúť a potom ich preložte na mriežku, aby úplne vychladli.

7. Krok

Sľubujem vám, že tieto sušienky sú také dobré, že dlho nevydržia. Vychutnajte si chuť domácich sušienok s arašidovým maslom!

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4262 receptov

Mäsité jedlá

2046 receptov

Cestoviny

478 receptov

Raňajky

1210 receptov

Mascarpone

301 receptov

Pre diabetikov

633 receptov

Dezert

3263 receptov

Nátierky

270 receptov