REKLAMA

Zdroj: Pixabay : herverot

Čokoládky Oreo

Pripravila som tento recept na Oreo čokoládky na párty a určite to bol hit! Ich príprava je neuveriteľne jednoduchá a výsledok je jednoducho vynikajúci - dokonalá pochúťka pre všetkých milovníkov Oreo. Na Oreo čokoládky potrebujete len 4 prísady.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
20
  • 200 g Sušienky Oreo Pridané do
  • 100 g smotanový syr (cream cheese) Pridané do
  • 200 g Tmavá čokoláda tmavá Pridané do
  • Biela čokoláda na zdobenie (voliteľné) Pridané do
REKLAMA

Postup

30 min.
1. Krok

Recept na pralinky Oreo najprv vložte do vrecka na mrazničku a pomocou valčeka (alebo kuchynského robota) spracujte na jemnú drvinu. Hrsť omrviniek si odložíme bokom, použijeme ich na zdobenie.

2. Krok

Do omrviniek Oreo pridajte tvaroh a premiešajte ich na rovnomernú zmes. Ak je zmes príliš lepivá, jednoducho pridajte ešte trochu Oreo omrviniek. Tip: Krémový syr by mal mať izbovú teplotu, aby sa lepšie zmiešal s omrvinkami.

3. Krok

Z tvarohovej zmesi Oreo vytvarujte malé guľôčky (veľké asi ako lanýž) a položte ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Guľôčky nechajte v chladničke stuhnúť asi 30 minút.

4. Krok

Medzitým rozpustite horkú čokoládu na bain-marie. Dávajte pozor, aby čokoláda nebola príliš horúca, inak sa môže pripáliť a hrudkovať.

5. Krok

Vychladnuté Oreo guľôčky obaľte v rozpustenej čokoláde, kým nie sú celé pokryté. Pomocou vidličky vyberte guľôčky a položte ich na papier na pečenie. Posypte ich zvyšnými omrvinkami Oreo alebo ich prípadne ozdobte rozpustenou bielou čokoládou.

6. Krok

Čokoládové bonbóny Oreo nechajte úplne stuhnúť v chladničke a potom si ich vychutnajte. Vo vzduchotesnej škatuli vydržia čerstvé približne týždeň.

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4226 receptov

Mäsité jedlá

2031 receptov

Raňajky

1194 receptov

Mascarpone

294 receptov

Dezert

3212 receptov

Večera

3899 receptov

Pre diabetikov

633 receptov