čokoláda

Čokoláda - chutné a jednoduché recepty

555 receptov

Najlepšie nápady na recepty z kategórie čokoláda na jednom mieste! Čo tak jeden z týchto 555 receptov vyskúšať ešte dnes? Čas, ktorý pri príprave receptov z kategórie čokoláda strávite, je 5 - 360 minút, v závislosti od náročnosti postupu. Pozrite si napríklad naše obľúbené recepty - Orechové šuhajdy, Hrnčekový cuketový koláč s čokoládou, Tvarohový míša, Brnianske rezy - ako stvorené pre milovníkov dobrého jedla. Dobrú chuť!

Florentínske sušienky Mandľové sušienky

Tento tradičný taliansky koláčik je obľúbený v mojej rodine a u priateľov a ja ho pečiem každý rok na Vianoce. Dokonalá kombinácia chrumkavých mandlí, sladkého karamelu a horkej čokolády robí tieto sušienky neodolateľnými!

Baumkuchenspitzen na Vianoce

Pre mňa sú tieto nádherné Baumkuchenspitzen rovnakou súčasťou vianočného obdobia ako samotný vianočný stromček. Robila som ich už nespočetnekrát a zakaždým je to malý sviatok, keď vidím, ako sa zlatohnedý, voňavý koláč objavuje vrstvu po vrstve. S mojím postupom a trochou trpezlivosti sa vám tieto lahodné Baumkuchenspitzen určite podaria.

Čokoládové guľôčky

Čokoládové guľôčky v čokoláde sú pre mňa synonymom pravého čokoládového raja. Robím ich už niekoľko rokov, najmä na sviatky a oslavy.

Najlepšie medové rezy

Recept na tie najlepšie medové rezy, ktoré pečieme každý rok na Vianoce.

Mandľový chia puding

Recept na výborný mandľový puding s chia semienkami a čokoládou.

Kokosové ježe od mamy

Recept na vynikajúce kokosové ježe, ktorý mám od mamy.

Čokoládové pralinky

Lahodné čokoládové pralinky, ktoré môžete pripraviť bez pečenia.
Alexej_Vozar
Alexej_Vozar
Náhľad receptu Vianočné šuhajdy
Fotorecept

Vianočné šuhajdy

Základ receptu je z o starej kuchárskej knihy Dalibora Vozára, no keďže nám to moc nechutilo tak som ho vylepšil. Odvtedy každý, kto ich jedol povedal, že lepšie šuhajdy nejedol. Nám chutia a to je dôležité. Okrem toho sa treba na ne pripraviť už od leta.

Vyrobte si vlastné čokoládové ovocie

Tieto čokoládové plody sú splneným snom všetkých milovníkov čokolády a ovocia. Tento recept som prvýkrát pripravila pred niekoľkými rokmi, keď som hľadala ľahký, ale sladký a čokoládový dezert. Odvtedy sú na mojich oslavách veľmi obľúbené a medzi mojimi hosťami absolútnym hitom.

Pudingové cukríky

Pudingové cukríky sú v našej rodine počas sviatkov veľmi obľúbenou pochúťkou.

Čokoládová poleva na cukrovinky

Čokoládová poleva, ktorá je ideálna na vianočné sušienky.

Perníkové guľôčky

Perníčky robím každý rok, nielen na Vianoce, ale aj kedykoľvek inokedy, keď máme doma chuť na niečo sladké. Milujeme ich voňavú, medom korenenú chuť.

Domáca lámaná čokoláda ako darček

Toto je jednoduchý recept na domácu lámanú čokoládu, ktorý som v priebehu rokov zdokonalila. Je to fantastický spôsob, ako vytvoriť individuálne, chutné pochúťky, ktoré sú hitom pre dospelých aj deti. Polevy môžete ľubovoľne obmieňať - dodajú čokoláde vlastný charakter - ideálny vianočný darček!

Perníková pena s malinami

Medovníková pena s malinami je výnimočný dezert, ktorý sa vždy dobre páči mojim hosťom, najmä v čase Vianoc. Zapôsobí svojou jedinečnou aromatickou chuťou a dokonalou rovnováhou medzi sladkosťou, sviežosťou a korenistosťou. A čo je najlepšie, jeho príprava je hračka! Čokoládová pena sa kombinuje s malinami a korenistými perníkovými omrvinkami.

Čokoládky Oreo

Pripravila som tento recept na Oreo čokoládky na párty a určite to bol hit! Ich príprava je neuveriteľne jednoduchá a výsledok je jednoducho vynikajúci - dokonalá pochúťka pre všetkých milovníkov Oreo. Na Oreo čokoládky potrebujete len 4 prísady.
REKLAMA