REKLAMA

Zdroj: Freepik

Čerstvá zeleninová rolka zabalená v uhorke

Tento recept milujem pre jeho jednoduchosť a sviežosť, nehovoriac o jeho vizuálnej príťažlivosti.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
8
  • 2 veľké uhorky Pridané do
  • 12 pohár mäkký syr Pridané do
  • 12 pohár červená paprika, nakrájaná na drobné kocky Pridané do
  • 12 pohár Mrkva, jemne nakrájaná Pridané do
  • 12 pohár čerstvý kôpor, nasekaný Pridané do
  • soľ a korenie podľa chuti Pridané do
REKLAMA

Postup

20 min.
1. Krok

Najprv uhorky dôkladne umyte. Zistila som, že teplejšia voda pomáha odstrániť voskový povlak. Po dokončení nakrájajte uhorky pozdĺžne na tenké pásiky. Odporúčam použiť krájač na mandolíne, aby sa krájanie stalo rovnomerným, ale môžete to urobiť aj opatrne rukou a ostrým nožom.

2. Krok

Keď sú pásiky uhoriek pripravené, je čas pripraviť náplň. Ja som použila zmes zmäknutého syra, papriky a mrkvy, aby som dosiahla tú krásnu chrumkavosť a chuť, ale môžete ju obmieňať s akoukoľvek náplňou, ktorú preferujete. V miske zmiešajte vybraný syr, na kocky nakrájanú papriku, nakrájanú mrkvu, čerstvý kôpor a podľa chuti dochuťte soľou a korením.

3. Krok

Teraz vezmite plátok uhorky a položte ho na rovnú plochu. Pomocou čajovej lyžičky alebo malej špachtle rozotrite vrstvu syrovej zmesi po celej dĺžke plátku uhorky. Nezabudnite, aby ste ho nepreplnili, inak sa vám pri rolovaní vysype.

4. Krok

Keď je náplň na mieste, opatrne zrolujte plátok uhorky a dbajte na to, aby bol pevný. Kľúčom k úspechu je jemná ruka - nechcete náplň vytlačiť alebo plátok uhorky zlomiť.

5. Krok

Postup opakujte, kým nenaplníte a nezrolujete všetky plátky uhoriek. Ak sa samy nezvŕtajú, môžete ich zaistiť špáradlom.

6. Krok

Hotové uhorkové závitky položte na servírovací tanier. Môžete ich podávať ihneď alebo ich pred podávaním vychladiť v chladničke. Ak ich pripravujete vopred, odporúčam pridať soľ až tesne pred podávaním, pretože má tendenciu vyťahovať z uhorky vlhkosť.

7. Krok

Vychutnajte si čerstvé a chrumkavé uhorkové závitky!

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4182 receptov

Mäsité jedlá

2016 receptov

Dezert

3159 receptov

Mascarpone

291 receptov

Raňajky

1171 receptov

Večera

3852 receptov

Cestoviny

461 receptov