Zeleninové polievky

Recepty na prípravu zeleninových polievok

175 receptov

Objavte chutné recepty z kategórie Zeleninové polievky. Jeden z týchto 175 receptov sa môže stať vaším novým favoritom. Tieto recepty z kategórie Zeleninové polievky sa vám podarí zrealizovať za čas 10 - 400 minút. V každom recepte sa okrem ingrediencí a postupu dozviete aj približný čas prípravy a počet porcií. Ak si neviete vybrať z množstva receptov, potom neprehliadnite tieto obľúbené a veľmi populárne recepty - Držková polievka, Držková polievka, Cícerová krémová polievka, Rýchla kapustová polievka.

Rybacia polievka

Je ľahká na prípravu zvládne ju uvariť aj začiatočník

Polievka z hokaido a ružičkového kelu

Korenistá, hustá, lahodná polievka ktorá je vhodná na zimné obdobie.

Zelerová polievka

Zdravá fit polievka,ktorú môžu aj detičky.

Rybacia polievka

Môže byť z filé ale aj z ryby čerstvej.Táto je varená z kapra.

Cesnačka od babičky

Táto polievka ma veľa receptov, ja ju tiež robím viacerými spôsobmi,,Tento recept je veľmi jednoduchý a polievočka chutí veľmi dobre.

Babičkina mix polievka(bez múky)

Polievka podobná hŕstkovej,,len ľahšia pretože je bez múky Chutí malým aj veľkým .

Cuketová-bazalková polievka

Osviežujúca zelená polievka, ktorá skvele vynikne arómy cukety a bazalky. Ideálna na chutný obed alebo ľahkú večeru.

Kremová polievka z ružičkového kelu

Nádherná krémová polievka, ktorá vďaka použitiu ružičkového kelu získava jedinečnú chuť domáceho varenia.

Zimná gaštanová polievka

Táto lahodná zimná gaštanová polievka je dokonalou predjedlou pre vašu ďalšiu akciu. Je jednoduché ju pripraviť a s jej krémovou konzistenciou a teplými, orechovými arómami je to presne to, čo potrebujete na to, aby vaša večera dostala šťavu.

Kapustnica s hubami

Kapustnica s hubami je jednou z mojich najobľúbenejších polievok, najmä v zimných mesiacoch. Je bohatá na vitamíny a minerály, skvelá na posilnenie imunity a zohreje.

Krémová polievka z ružičkového kelu

Tento recept na polievku z ružičkového kelu, ktorý patrí medzi naše najobľúbenejšie, vždy obdivujeme na našom rodinnom stole. Krémová konzistencia a plná chuť, ktorú recept vytvára, nás zakaždým poteší. Verte nám, keď hovoríme, že sa vám už nikdy neomrzí jej lyžičkovanie!

Krémová vegetariánska polievka zo sladkých zemiakov

Túto polievku som si veľmi obľúbila. Prvýkrát som ju ochutnala v chladný zimný večer a okamžite ma zaujala jej pikantná a zároveň sladká chuť. Zahreje vás zvnútra a je výnimočne chutná. Predovšetkým sa mi páči jednoduchá príprava a skutočnosť, že všetky ingrediencie už zvyčajne máte doma.

Vajíčková polievka, akú robila babička za 30 minút

Vajíčková polievka je jedna z najjednoduchších a zároveň najchutnejších polievok, aké som kedy pripravila. Je rýchla a nenáročná na prípravu, zdravá a bohatá na bielkoviny. Tento recept som sa naučila od svojej starej mamy a odvtedy som ho na radosť svojej rodiny pripravila nespočetnekrát. Hlavnými ingredienciami sú, samozrejme, vajcia, plus jemné korenie a chutná zelenina.

Vegánsky šošovicový guláš

Tento hrejivý a výživný vegánsky šošovicový guláš sa stal v našej rodine absolútne obľúbeným! Ako väčšina polievok a dusených pokrmov, aj tento chutí ešte lepšie na druhý deň, keď sa všetky chute dobre prepoja. Ale aj čerstvo pripravená rozbúši srdce každého milovníka polievky.

Krémová polievka z jeruzalemských artičokov recept

Tento recept patrí medzi moje najobľúbenejšie, najmä v chladných zimných mesiacoch. Topinambur je nielen zdravý, ale aj veľmi chutný. A jej príprava je taká rýchla a jednoduchá! Topinambur je plodina, ktorej mierne sladká hľuza sa používa ako koreňová zelenina na výživu, podobne ako yacon.
REKLAMA