Mak

Mak - chutné a jednoduché recepty

24 receptov

Pozrite si tie najchutnejšie recepty z kategórie mak. Čo tak jeden z týchto 24 receptov vyskúšať ešte dnes? Na nasledujúce recepty z kategórie mak si vyhraďte čas 15 - 120 minút. Pri každom recepte nájdete po rozkliknutí uvedený presnejší údaj o dĺžke prípravy a počte porcií. Ak sa povie dobrý recept, potom nám ako prvé napadnú práve títo favoriti - Makový koláč s lesným ovocím a tvarohom, Domáce lekvárové perky s makom, Makové šúľance od babičky, Pečené buchty s makom. Vyskúšate ich aj vy?

Veľkonočné pečivo

Extra rýchle, slané veľkonočné pečivo z lístkového cesta.

Makové rožteky

Najlepšie linecké koláčiky s maslom

Tieto výborné linecké koláčiky starej mamy musíte naozaj vyskúšať ! Koláčik, ktorý nesmie chýbať na štedrovečernom stole.

Makový koláč

Tradičný recept na nadýchaný, výborný makový koláč s vrstvou džemu a kvalitnej čokolády na vrchu.

Štedrák

Vianočný štedrák sa odjakživa nesie v duchu štedrých a bohatých Vianoc. Jednotlivé bohaté vrstvy makovej, tvarohovej, orechovej a lekvárovej plnky z neho robia jeden z najobľúbenejších sviatočných dezertov. Takto jednoducho sa dá pripraviť doma.

Koláč lenivej gazdinky

Nie, nie naozaj nie som lenivá gazdinka, práve naopak. Kuchyňu milujem a tak isto aj tento rýchly koláč. Je naozaj nenáročný na prípravu, chutí úžasne a zvládne ho, ktorákoľvek gazdinka. Aj tá, ktorá čas v kuchyni neobľubuje.

Fit šúľance s lesným ovocím

Sladké obedy sú v našej rodine veľmi obľúbené, veľmi rada pretváram recepty na zdravšiu verziu a učím na tieto chute aj moje deti.

Domáce lekvárové perky s makom

Moje výborné, domáce perky, ako ich robila aj moja babička a mamička...

Makovník

Tradičný poctivý makovník.

Tradičné makové rožteky

Makové rožteky s pistáciami, preliaté javorovým sirupom

Makové šúľance od babičky

Šúľance zo zemiakového cesta a polohrubej múky s bohatou posýpkou maku a cukru. Najlepšie makové šúlance, ktoré si môžete pripraviť.

Rezance s makom a slivkovým džemom

Famózne, tradičné a najmä rýchlo prípravené jedlo.
REKLAMA