REKLAMA

Zdroj: Pixabay: sharonang

Thajské chrumkavé vyprážané ryby s tamarindovou omáčkou

Spomedzi nespočetných pochúťok vyniká thajská chrumkavá ryba s tamarindovou omáčkou, ktorej jemnú kombináciu vločkovitej, chrumkavej ryby dokonale vyvažuje kyslo-sladká tamarindová omáčka.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
3
  • 600 g Filé z bielych rýb Pridané do
  • Soľ podla chuti Pridané do
  • 1 pohár kukuričná múka Pridané do
  • olej na vyprážanie Pridané do
  • 2 Veľká šalotka, jemne nasekaná Pridané do
  • 3 strúčiky Cesnaku, mletého Pridané do
  • 1 čajová lyžička čili vločky (nepovinné alebo podľa chuti) Pridané do
  • 4 pl Tamarindovej pasty Pridané do
  • 3 pl Rybej omáčky Pridané do
  • 3 pl Hnedého cukru Pridané do
REKLAMA

Postup

40 min.
1. Krok

Rybie filé najprv osolíme a necháme asi 10 minút odstáť. To nielenže dodá rybám chuť, ale zároveň pomôže odstrániť z nich prebytočnú vlhkosť, čo vedie k lepšiemu chrumkaniu pri vyprážaní.

2. Krok

Kým budete čakať, pripravte si miesto na vyprážanie. Tu je tip profesionála: Na fritovanie používajte wok, ktorý sa rovnomerne zahrieva a umožňuje vám väčšiu kontrolu nad teplom. Nalejte toľko oleja, aby bola ryba úplne ponorená, a zohrejte ho na strednom ohni.

3. Krok

Rybie filety obalte v kukuričnej múke a dbajte na to, aby boli rovnomerne obalené. Pomôže to dosiahnuť chrumkavý povrch, ktorý chcete dosiahnuť.

4. Krok

Keď je olej dostatočne rozpálený (môžete to skontrolovať tak, že doň hodíte malý kúsok chleba; ak zasyčí a získa zlatistú farbu, olej je pripravený), opatrne pridajte rybie filé. Buďte opatrní, pretože olej môže vystreknúť.

5. Krok

Rybu smažte, kým nie je svetlohnedá a chrumkavá, pričom ju občas otočte. Bude to trvať približne 5-7 minút z každej strany, v závislosti od hrúbky vašich filetov. Chrumkavú rybu osušte na kuchynskom papieri, aby absorbovala prebytočný olej.

6. Krok

Kým pripravíte tamarindovú omáčku, udržujte vyprážanú rybu v teple. Na samostatnej panvici rozohrejte na miernom ohni trochu oleja. Pridajte nasekanú šalotku, pretlačený cesnak a čili vločky. Smažte, kým nie sú zlatohnedé a aromatické.

7. Krok

Pridajte tamarindovú pastu, rybiu omáčku a hnedý cukor. Miešajte, kým sa dobre nespoja. Zmes bude hustá, lepkavá a lesklá. Ochutnajte; ak je príliš štipľavá, pridajte viac cukru, a ak je príliš sladká, pridajte viac rybej omáčky. Všetko je to o rovnováhe.

8. Krok

Nakoniec chrumkavú rybu tesne pred podávaním prelejte tamarindovou omáčkou. Nezabudnite, že rybu nesmiete zaliať omáčkou príliš skoro, pretože by sa rozmočila.

9. Krok

A voila! Thajské chrumkavé ryby s tamarindovou omáčkou sú pripravené na podávanie. Tento recept je o rovnováhe chutí - kyslo-sladkej tamarindovej omáčke a chrumkavej rybe. Dobrú chuť!

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4465 receptov

Mäsité jedlá

2123 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Mascarpone

327 receptov

Patizón

11 receptov

Raňajky

1291 receptov