REKLAMA

Zdroj: Pixabay : matthiasboeckel

Špenátové tortellini iba z 5 prísad

Tento recept som objavila pred niekoľkými rokmi v mojej obľúbenej talianskej reštaurácii a odvtedy som ho robila mnohokrát. Špenátové tortellini sú ideálne pre vegetariánov (môj manžel je jedným z nich) a dajú sa pripraviť kedykoľvek počas roka. Moja rodina toto jedlo naozaj miluje a navyše sa dá pripraviť za menej ako hodinu len z 5 ingrediencií!

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
6
  • 500 g čerstvá syrová náplň tortellini Pridané do
  • 300 g Umytý a nasekaný špenát Pridané do
  • 2 PL olivový olej Pridané do
  • 2 Nasekané strúčiky cesnaku Pridané do
  • soľ a korenie podľa chuti Pridané do
  • 200 ml šľahačka Pridané do
  • 100 g parmezán Pridané do
  • muškátový oriešok podľa chuti Pridané do
REKLAMA

Postup

40 min.
1. Krok

Na prípravu špenátových tortelín začnite variť tortelíny podľa pokynov na obale. Nezabudnite vodu mierne osoliť, aby ste dodali cestovinám chuť. Medzitým na panvici zohrejte olivový olej a pridajte nasekaný cesnak. Nechajte ho niekoľko sekúnd smažiť, len kým sa nerozvonia. S cesnakom zaobchádzajte opatrne, pretože ak sa varí príliš dlho, môže zhorknúť.

2. Krok

Pridajte nakrájaný špenát a varte, kým sa nerozvarí. Špenát vždy krájam na menšie kúsky, pretože sa deťom ľahšie konzumuje.

3. Krok

Keď sa špenát rozpadne, pridajte smotanu a nechajte zmes niekoľko minút povariť, kým nezačne mierne hustnúť. Takisto môžete meniť množstvo smotany, menej pre ľahšiu omáčku alebo viac pre krémovejšiu konzistenciu.

4. Krok

Potom do panvice pridajte uvarené špenátové tortellini a jemne premiešajte, aby sa rovnomerne pokryli omáčkou. Špenátové tortellini podávajte posypané parmezánom a muškátovým orieškom, ktorý vytvorí lahodný kontrast ku krémovej konzistencii tortellini.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4440 receptov

Mäsité jedlá

2115 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Čokoláda

917 receptov

Mascarpone

325 receptov

Patizón

11 receptov

Cestoviny

501 receptov

Večera

4120 receptov