REKLAMA

Zdroj: Pixabay : Schoepfergeist

Rýchle pečenie sušienok pre tých, ktorí sa ponáhľajú za 30 minút

Tento jednoduchý recept som vždy ocenila v čase veľkého zhonu. Vyžaduje si len niekoľko surovín, ktoré má doma takmer každý, a už za 30 minút si môžete pochutnať na chutných domácich sušienkach. Vďaka ich chrumkavej štruktúre a sladkej chuti boli vždy hitom pri improvizovaných návštevách a zdieľaní s priateľmi a rodinou.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
20
  • 125 g maslo Pridané do
  • 125 g cukor Pridané do
  • 1 stredná vajce Pridané do
  • 1 Balík vanilkový cukor Pridané do
  • 250 g múka Pridané do
  • 1 Čajová lyžička kypriaci prášok Pridané do
REKLAMA

Postup

30 min.
1. Krok

Ak chcete upiecť rýchle sušienky, najprv predhrejte rúru na 180 °C. Je dôležité nevynechať rúru, pretože rovnomerné teplo zabezpečí dokonalé upečenie sušienok.

2. Krok

V miske zmiešajte maslo, cukor, vajce a vanilkový cukor do krémovej konzistencie. Zistila som, že mäkké maslo dáva lepší výsledok, takže ho vyberte z chladničky asi pol hodiny pred začatím.

3. Krok

V inej miske zmiešajte múku a prášok do pečiva. Tým sa zabezpečí rovnomernejšie rozloženie prášku do pečiva v ceste, čo je dôležité pre kysnutie sušienok.

4. Krok

Do zmesi masla a cukru pridajte múku s práškom do pečiva a vypracujte hladké cesto. Nemiesime príliš veľa, inak budú sušienky tvrdé.

5. Krok

Pomocou lyžice dávajte malé kopčeky cesta na plech vyložený papierom na pečenie a pritlačte ich na rovnú plochu. Dbajte na to, aby bol medzi sušienkami dostatočný priestor, pretože počas pečenia sa budú dvíhať.

6. Krok

Sušienky pečte 10-15 minút, kým nie sú zlatohnedé. Dobrou radou je vybrať ich o niečo skôr, keď sú ešte mierne mäkké, pretože vychladnutím ešte viac stvrdnú.

7. Krok

Pred podávaním nechajte sušienky na plechu vychladnúť.

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4231 receptov

Mäsité jedlá

2034 receptov

Raňajky

1195 receptov

Mascarpone

295 receptov

Dezert

3214 receptov

Večera

3903 receptov

Pre diabetikov

633 receptov