REKLAMA

Zdroj: Pixabay : TheUjulala

Linecké mačacie oči

Tento tradičný rakúsky recept na sušienky, Linzer Augen, milujem každé Vianoce. Nielenže sú úžasne krehké a chutné, ale sú aj veľmi pekné na pohľad s jasne červeným malinovým džemom v strede. Už po niekoľkých pokusoch som si s nimi poradila a tieto fantastické sušienky môžem odporučiť naozaj každému.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
25
  • 250 g múka Pridané do
  • 200 g maslo Pridané do
  • 100 g cukor Pridané do
  • 1 vajce Pridané do
  • Kôra z neošetreného citróna Pridané do
  • 200 g Malinový džem Pridané do
  • Múčny cukor na posypanie Pridané do
REKLAMA

Postup

60 min.
1. Krok

Ak chcete upiecť linecké oči, najprv na pracovnú plochu preosejte múku. Ja rada používam hrubé sito, aby bola múka pekne nadýchaná.

2. Krok

Do stredu múky urobte jamku a pridajte vajce, cukor, citrónovú kôru a studené maslo nakrájané na malé kúsky. Odporúčame použiť naozaj studené maslo, aby sa cesto príliš nelepilo.

3. Krok

Všetky prísady rýchlo premiešajte, aby ste vytvorili hladké cesto. Ak je cesto príliš lepkavé, jednoducho pridajte trochu viac múky. Potom cesto zabaľte do potravinovej fólie a vložte do chladničky na približne 30 minút.

4. Krok

Rúru predhrejte na 180 °C. Cesto rozvaľkajte na pomúčenej pracovnej ploche na hrúbku asi 3 mm. Vykrajujte sušienky formičkou na sušienky a poukladajte ich na plech vyložený papierom na pečenie. Do stredu polovice sušienok vyrežte malý otvor - neskôr sa z nich stanú viečka lineckých očí.

5. Krok

Sušienky pečte asi 8-10 minút, kým nie sú zlatohnedé. Odporúčam občas skontrolovať rúru, pretože sušienky sa môžu rýchlo pripáliť.

6. Krok

Upečené sušienky vyberte z rúry a nechajte vychladnúť. Potom ich spodnú časť potrite malinovým džemom a navrch položte pokrievky. Nakoniec posypte linecké oči práškovým cukrom - a vaše lahodné vianočné sušienky sú hotové!

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4358 receptov

Mäsité jedlá

2087 receptov

Mascarpone

311 receptov

Večera

4027 receptov

Cestoviny

487 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Raňajky

1253 receptov

Dezert

3353 receptov