REKLAMA

Zdroj: Pixabay: arifarca

Jednoduché základné cesto na chlieb Focaccia

Nie je veľa vecí, ktoré by boli tak nádherné ako čerstvo upečený chlieb focaccia s jeho lahodnou vôňou, ktorá sa šíri vašou kuchyňou!

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
9
  • 500 g chlebová múka Pridané do
  • 370 ml Teplej vody Pridané do
  • 15 ml Olivového oleja Pridané do
  • 10 g soľ Pridané do
  • 14 g čerstvého droždia Pridané do
REKLAMA

Postup

150 min.
1. Krok

Začnite zmiešaním čerstvého droždia v teplej vode. Uistite sa, že voda nie je príliš horúca, pretože by mohla kvasnice zničiť - čo je častá chyba, ktorú robí väčšina začiatočníkov.

2. Krok

Potom do zmesi vody a kvasu postupne pridajte chlebovú múku, soľ a olivový olej. V tejto fáze je dôležité pridať olej, pretože dodáva cesto jedinečnú štruktúru a udržuje jeho vlhkosť.

3. Krok

Všetky prísady zmiešajte, kým sa nezačne tvoriť cesto. Cesto vypracovávajte na čistom, mierne pomúčenom povrchu asi 10 minút alebo kým nebude hladké a pružné. Teraz sa vám začne vyplácať trpezlivosť. Odporúčam vám, aby ste sa s týmto procesom neponáhľali; dôkladnosť v tomto prípade zabezpečí, že váš chlieb bude mať dokonalú štruktúru omrviniek.

4. Krok

Vymiesené cesto vložte do dobre vymastenej misy, prikryte ho vlhkou utierkou a nechajte na teplom mieste asi 1-2 hodiny alebo kým sa nezdvojnásobí. Čas sa môže líšiť v závislosti od teploty prostredia, ale trpezlivosť počas tohto procesu kysnutia zaručuje nádherne nadýchanú a ľahkú focacciu.

5. Krok

Po zdvojnásobení veľkosti cesto prstami jemne vyklopte a vytvarujte ho podľa veľkosti formy na pečenie.

6. Krok

V tejto fáze môžete focacciu upraviť obľúbenými posýpkami, ako sú olivy, rozmarín alebo len posypať hrubou morskou soľou. Pečte v predhriatej rúre pri teplote 200 °C do zlatohneda - zvyčajne približne 25-30 minút. Po upečení ho nechajte vychladnúť, kým sa do neho pustíte.

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4182 receptov

Mäsité jedlá

2016 receptov

Dezert

3159 receptov

Mascarpone

291 receptov

Raňajky

1171 receptov

Večera

3852 receptov

Cestoviny

461 receptov