REKLAMA

Zdroj: AtlasStudio for Getty Images

Čokoládové fondue

Tento recept na čokoládové fondue je jedným z mojich najobľúbenejších dezertov na špeciálne príležitosti alebo príjemné večery. Nemal by chýbať na žiadnom romantickom stole. Pripravila som ho nespočetne veľakrát pre rodinu a priateľov a vždy som získala nadšené recenzie. Kombinácia rozpustenej čokolády a čerstvého ovocia je jednoducho neprekonateľná a príprava je prekvapivo jednoduchá.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
4
  • 200 g Horká čokoláda Pridané do
  • 100 ml Krém Pridané do
  • 2 PL Rum alebo kirsch (voliteľné) Pridané do
  • Rôzne druhy ovocia na výber (napr. jahody, banány, ananás, hrozno, jablká) Pridané do
  • Rôzne sušienky a vafle, marshmallow Pridané do
REKLAMA

Postup

20 min.
1. Krok

Na prípravu čokoládového fondue najprv umyte a osušte ovocie a nakrájajte ho na kúsky. Pri výbere ovocia sa fantázii medze nekladú. Osobne sa mi k čokoláde veľmi hodia jahody a banány, ale môžete samozrejme použiť čokoľvek, čo máte radi.

2. Krok

Čokoládu nakrájajte na menšie kúsky. Odporúčam použiť horkú čokoládu namiesto mliečnej, pretože má intenzívnejšiu chuť a fondue nebude príliš sladké.

3. Krok

Smotanu zohrejte v hrnci na fondue, ale nepriveďte ju do varu. Potom pridajte čokoládu a za stáleho miešania ju rozpustite. Teraz je ten správny čas na pridanie alkoholu, ak chcete. Rum alebo kirsch dokonale doplní čokoládovú chuť, ale je samozrejme dobrovoľný.

4. Krok

Keď sa čokoláda úplne rozpustí a má hladkú konzistenciu, položte fondue na čajník. Teraz si každý môže na vidličku fondue napichnúť svoje obľúbené kúsky ovocia alebo sušienok a ponoriť ich do čokoládovej pochúťky. Zabavte sa na večierku s čokoládovým fondue!

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4228 receptov

Mäsité jedlá

2033 receptov

Raňajky

1194 receptov

Mascarpone

294 receptov

Dezert

3212 receptov

Večera

3901 receptov

Pre diabetikov

633 receptov