REKLAMA

Zdroj: Oksana Ermak for iStockPhotos

Chrumkavé špaldové sušienky

Každý pekár, či už profesionál alebo amatér, vie, že kľúčom k úspechu je experimentovanie. V mojej kuchyni som si dal za úlohu vytvoriť sladké sušienky zo špaldy. Výsledkom môjho pokusu boli tieto lahodné chrumkavé špaldové sušienky, ktoré sa hodia na každú príležitosť.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
20
  • 200 g špaldová múka Pridané do
  • 100 g cukor Pridané do
  • 1 vajce Pridané do
  • 100 g zmäknuté maslo Pridané do
  • 1 ČL kypriaci prášok Pridané do
  • Kôra z jedného neošetreného bio citróna Pridané do
  • 1 Štipka soľ Pridané do
REKLAMA

Postup

30 min.
1. Krok

Recept na špaldové sušienky začnite predhriatím rúry na 180 stupňov. Začiatočníci často robia chybu, keď tento krok vynechávajú, ale správne predhriatie je nevyhnutné na dosiahnutie dokonalých výsledkov pečenia.

2. Krok

Vezmite veľkú misu a pridajte do nej špaldovú múku, cukor, prášok do pečiva a soľ. Suché prísady by sa mali vždy zmiešať ako prvé. Potom pridajte zmäknuté maslo a vajce.

3. Krok

Prísady najprv premiešajte lyžicou a potom rukami, aby ste vytvorili hladké cesto. Tip: Cesto vložte na približne 30 minút do chladničky, aby sa s ním neskôr ľahšie pracovalo.

4. Krok

Po vychladnutí cesta vytvarujte guľky veľkosti vlašského orecha a položte ich na plech vyložený papierom na pečenie. Ako skúsený pekár sploštím guľky spodnou stranou pohára, aby som získal pekné rovnomerné sušienky.

5. Krok

Špaldové sušienky pečte vo vyhriatej rúre asi 12-15 minút dozlatista. Pred konzumáciou nechajte sušienky úplne vychladnúť na mriežke. Všimnite si, že po vychladnutí mierne stvrdnú.

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4182 receptov

Mäsité jedlá

2016 receptov

Dezert

3159 receptov

Raňajky

1171 receptov

Večera

3852 receptov

Mascarpone

291 receptov

Cestoviny

461 receptov