Výborné koláče so salkom – jeden lepší ako druhý! Chuť, ktorej sa nedá odolať

4 min. čítania

Zdroj: pixabay.com

Tieto recepty na koláče so salkom padnú vhod, ak máš neodolateľnú chuť na sladké alebo potrebuješ dezert, ktorým očaríš návštevu. Je ťažké rozhodnúť sa, ktorý z nich je najlepší! Bude to Marlenka, rezy s kakaom, kokosom, nepečené grilážky alebo karamelové guľky?

REKLAMA

Nasledujúcu extra sladkú výberovku si zamiluje každý, kto má rád výborné domáce dezerty. Salko samotné sa hodí do kávy, na preliatie lesného ovocia v dezertnom pohári či ako najsladšia bodka na zmrzline. Toto zahustené, sladené kondenzované mlieko je základom pre viacero delikátnych krémov, ktorým prepožičiava svoju nezameniteľnú chuť. Salko tak našlo využitie v mnohých dezertoch, koláčoch a zákuskoch, z ktorých niektoré už tradične patria na slávnostný stôl.

👍Nepečené dezerty so salkom, ktoré nesmú chýbať na podnose

Karamelové burizónové guľky sú síce na prvý pohľad jednoduché, spojenie týchto ingrediencií je však neodolateľné. Kto sa nechce “hrať” s lepkavým tvarovaním guliek, môže hmotu rovnomerne rozprestrieť na plech vystlaný papierom na pečenie. Po stuhnutí potom stačí sladkú dobrotu nakrájať na rezy (tyčinky).

Jednoduché karamelové burizónové guľky

Adri1017

Ak máte doma burizony spravte si jednoduché burizónové guľky! Burizónové guľky s karamelovým salkom sú chutnou mňamkou, ktorú si zamiluje celá rodina. Sú hotové rýchlo a stačí k tomu len pár ingrediencií.

Zobraziť recept

Ďalšia nepečená klasika v podobe karamelových grilážok je typickým spestrením veľkých sviatkov v roku. Hoci sa traduje, že grilážky dlho vydržia, zjedia sa tak rýchlo, že tento “fakt” ešte nebol potvrdený!

Grilážky

Cooking_with_Moni

Opäť raz jeden z našich obľúbených vianočných receptov. Tentokrát na famózne karamelové grilážky, ktoré u nás na Vianoce nemôžu chýbať.

Zobraziť recept

Skvelé recepty so salkom, ktoré obsahujú aj karamel, uzatvárame jednoduchým karamelovým zákuskom.

Jednoduchý karamelový zákusok

Adri1017

Karamelový zákusok zo salka, čokoládovo karamelové brownies so salkom

Zobraziť recept

Lahodné a výnimočne chutné domáce Rafaelo guľky sa podaria na prvýkrát – bez jedinej chybičky.

REKLAMA

Na tento drobný dezert si budú hostia pýtať recept. Vyskúšaj intenzívnu chuť domácich čokoládok na štýl dezertu Mon Cheri.

Čokoládky Mon cheri

Angelika

Podľa receptu @lenkamajtanova. Vlani som tieto čokoládky vyskúšala a tento rok sú už pripravené opäť 😏. Zdravá maškrta to nie je 🙅, ale určite stojí za vyskúšanie 🙂

Zobraziť recept

Zahustené sladené kondenzované mlieko má svoje stabilné miesto v populárnom dezerte s názvom Marlenka. Ak si práve netrúfaš na jeho prípravu, uľahči si to a zoznám sa s týmto parádnym receptom na marlenkové guličky.

Marlenkové guličky
Fotorecept

Marlenkové guličky

TASTElist

Ak nám ostali medové pláty alebo odrezky z marlenky či medovníkov, môžeme si pripraviť jednoduché marlenka guličky.

Zobraziť recept

Koláč s kondenzovaným mliekom

Adri1017

Salko koláč s čokoládou

Zobraziť recept

⏰Rýchle koláče so salkom ako stvorené na nedeľné poobedie

Banány, smotana, sušienky, karamelové salko – to znie ako tradičný nepečený írsky koláč Banoffee Pie. Jedným slovom – mňam!

Nepečený Banoffee koláčik

Michliko

Rýchly, nepečený banánovo karamelový koláčik :)

Zobraziť recept
REKLAMA

Rovnaký názov, trochu odlišná receptúra a postup. Aj ďalší Banoffee koláč sa svojím lákavým prevedením uchádza o titul „Nový nedeľný TOP koláč“.

Banoffee pie - Írsky koláč

David719

Úplne najlepšia torta s karamelovou plnkou, banánmi a ľahko šľahačkou.

Zobraziť recept

Nepečený taliansky dezert Tiramisu už netreba v našich končinách zvlášť predstavovať. Vo verzii so salkom a ovocím je ideálny na oddychové víkendové popoludnie.

Tiramisu trochu inak s ovocím

PeciemsVeronikou

Tento recept vás zaveje na juh Európy, kde si vychutnáte tento skvost tradičnej talianskej kuchyne. Tiramisu je nepečený taliansky dezert, jeho príprava je rýchla a nenáročná.

Zobraziť recept

✨Výborné zákusky a koláče so salkom, ktoré sa oplatí vyskúšať

Ak hľadáš recept na rezy, ktoré sa hodia na slávnostné príležitosti, odporúčame tieto kakaové rezy so salkovou plnkou. Overenú receptúru dopĺňa starostlivo spracovaný postup, vďaka ktorému sa nič nemôže pokaziť.

Kakaové rezy so salkovou plnkou

Blazena_Sadovska

Rezy sú výborné, vhodné na slávnostné príležitosti

Zobraziť recept

Čokoládové cupcaky plnené vanilkovým krémom sú neodolateľné už na prvý pohľad. Aj v tomto prípade je recept perfektne detailný a vysvetlený!

Chceš sa v pečení zase raz posunúť o úroveň vyššie? Potom si nenechaj ujsť recept na orechovú Marlenku s jemnou salkovou-maslovou plnkou. Z tanierikov bude miznúť rýchlosťou blesku.

REKLAMA

To najlepšie pre milovníkov kokosu! Výnimočný kokosový rez s perfektným krémom (ako inak so salkom a kokosom), doplnený o čokoládovú ganache vyzerá a chutí dokonale.

Kokosová klasika

dobrotkyodnatky

Pre milovníkov kokosu...

Zobraziť recept

Na záver prikladáme recept na rýchly hrnčekový koláčik so salkom, ktorý máte hotový do pol hodinky a chuťoto je stále delikátny.

Hrnčekový koláč so salkom

Iwa

Bombastický hrnčekový koláč so salkom a kyslou smotanou.

Zobraziť recept

Podpor milovníkov varenia

Skvelé recepty, užitočné rady a tipy a množstvo inšpirácie. Pridaj sa k milovníkom varenia a nájdi odpoveď na otázku: Čo dnes budem variť?

REKLAMA