Vianočné pečenie s makom

Vianočné pečenie s makom - chutné a jednoduché recepty

17 receptov

Vianočné pečenie s makom je ako cesta spomienkami na tradičné vianočné chvíle. V našej zbierke nájdete 17 receptov, ktoré vás prevedú cez rôzne variácie makových pochúťok. Od makových koláčov s lesným ovocím a tvarohom, ktoré sú dokonalým spojením chuti a tradície, až po inovatívne makovo-višňové slimáky, každý recept je plný vianočnej atmosféry a sladkého potešenia. Predstavte si, ako vôňa makového pečiva napĺňa vašu kuchyňu, zatiaľ čo pripravujete tieto vianočné pochúťky. Naše recepty sú navrhnuté tak, aby boli jednoduché na prípravu a zároveň ponúkali nezameniteľnú chuť a vôňu Vianoc. Od tradičných makových rožtekov až po moderné makové koláčiky s hruškami, každý recept je malým kulinárskym dobrodružstvom. Nebojte sa experimentovať a nechať sa uniesť kreativitou s našimi receptami na vianočné pečenie s makom. Či už hľadáte niečo nové na doplnenie vašich vianočných stolov, alebo len chcete prekvapiť svojich blízkych nezvyčajnými pochúťkami, naše vianočné pečenie s makom je perfektnou voľbou pre sladké a radostné sviatky.

Iwa
Iwa
Náhľad receptu Makové rezy s citrónovou polevou
Videorecept

Makové rezy s citrónovou polevou

Výborné šťavnaté makové rezy s citrónovou polevou.

Makové rožteky

Najlepšie linecké koláčiky s maslom

Tieto výborné linecké koláčiky starej mamy musíte naozaj vyskúšať ! Koláčik, ktorý nesmie chýbať na štedrovečernom stole.

Makový koláč

Tradičný recept na nadýchaný, výborný makový koláč s vrstvou džemu a kvalitnej čokolády na vrchu.

Štedrák

Vianočný štedrák sa odjakživa nesie v duchu štedrých a bohatých Vianoc. Jednotlivé bohaté vrstvy makovej, tvarohovej, orechovej a lekvárovej plnky z neho robia jeden z najobľúbenejších sviatočných dezertov. Takto jednoducho sa dá pripraviť doma.

Koláč lenivej gazdinky

Nie, nie naozaj nie som lenivá gazdinka, práve naopak. Kuchyňu milujem a tak isto aj tento rýchly koláč. Je naozaj nenáročný na prípravu, chutí úžasne a zvládne ho, ktorákoľvek gazdinka. Aj tá, ktorá čas v kuchyni neobľubuje.

Makovník

Tradičný poctivý makovník.

Tradičné makové rožteky

Makové rožteky s pistáciami, preliaté javorovým sirupom

Pletený makový koláč s višňami

Výborný koláčik s višňami na nedeľné popoludnie

Citrónovo makové muffiny

Jednoduchý receptík na vláčne a jemnučké muffiny s príchuťou letných citrónov a maku.

Makové kocky bez múky

Výborný šťavnatý koláčik
REKLAMA