REKLAMA

Zdroj: Josef Mohyla from Getty Images Signature

Varená tekvica s ananásom

Recept na konzervovanú tekvicu s ananásom sa stal mojím obľúbeným nielen pre jej sladkú a mierne exotickú chuť, ale aj pre jej jednoduchú prípravu a dlhú trvanlivosť. Je to skvelý spôsob, ako si vychutnať chuť leta počas chladných zimných mesiacov. Odporúčam ho vyskúšať každému, kto má rád tekvicu aj ananás.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
6
  • 1 kg tekvica Pridané do
  • 1 kus Veľký ananás Pridané do
  • 500 g cukor Pridané do
  • 1 kus citrón Pridané do
  • 1 kus vanilkový struk Pridané do
REKLAMA

Postup

60 min.
1. Krok

Pred začatím prípravy pripravte nádoby. Tie by mali byť čisté a sterilné, aby sa zabezpečila dlhšia trvanlivosť nášho kompótu.

2. Krok

Najprv ošúpte tekvicu a ananás. Vydlabte tekvicu a nakrájajte ju na menšie kúsky. Ananás ošúpte, odstráňte tvrdé stredné časti a nakrájajte na kúsky.

3. Krok

Pripravte si veľký hrniec, do ktorého dajte ovocie, cukor, šťavu z jedného citróna a vanilkový struk, ktorý ste pozdĺžne rozrezali.

4. Krok

Všetko v hrnci premiešajte a nechajte 15 minút odstáť, aby ovocie začalo uvoľňovať šťavu.

5. Krok

Potom všetko priveďte do varu a varte na miernom ohni 30 minút. Po tomto čase by mali byť tekvica aj ananás mäkké a chuťovo prepojené.

6. Krok

Hotový kompót môžete nechať vychladnúť a potom ho uskladniť v chladničke, alebo ho ešte horúci zavárať do pohárov. Poháre pevne zakryte a nechajte ich vychladnúť hore dnom. Takto môžete konzervovanú tekvicu a ananás uchovávať niekoľko mesiacov.

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4182 receptov

Mäsité jedlá

2016 receptov

Dezert

3159 receptov

Mascarpone

291 receptov

Raňajky

1171 receptov

Večera

3852 receptov

Cestoviny

461 receptov