REKLAMA

Zdroj: Freepik

Pečený syr a cesnak plnené poľné huby

Varenie a plnenie týchto zemitých poľných húb je naozaj kulinárske dobrodružstvo, ktoré stojí za to! Sú výdatné, aromatické a veľmi chutné.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
4
  • 8 Veľké poľné huby Pridané do
  • 4 plátky Zo zatuchnutého chleba Pridané do
  • 2 strúčiky cesnak pretlačený Pridané do
  • 1 Malá cibuľa, jemne nasekaná Pridané do
  • 3 pl Olivového oleja Pridané do
  • 12 pohár Rozdrobeného syra čedar Pridané do
  • 2 pl Petržlenovej vňate, jemne nasekanej Pridané do
  • soľ a korenie podľa chuti Pridané do
REKLAMA

Postup

40 min.
1. Krok

Predhrejte rúru na 200 °C (180 °C pri ventilátore). Podľa mojich skúseností je udržiavanie správnej teploty v rúre rozhodujúce pre rovnomerné a dokonalé upečenie húb.

2. Krok

Huby očistite jemným utretím vlhkou handričkou. Odstráňte stopky, nakrájajte ich nadrobno a odložte bokom. Nezabudnite s hubami zaobchádzať opatrne, aby ste ich nepoškodili.

3. Krok

Na panvici na miernom ohni rozohrejte lyžicu olivového oleja. Pridajte nakrájanú cibuľu a smažte ju, kým nebude priesvitná - zvyčajne to trvá asi 5 minút. Pridajte cesnak a nadrobno nakrájané stonky húb a varte ďalších 5 minút.

4. Krok

Medzitým rozmixujte starý chlieb v kuchynskom robote, kým sa nezmení na omrvinky. Zistil som, že starý chlieb má žiadanejšiu a chrumkavejšiu štruktúru ako čerstvý chlieb.

5. Krok

Odstavte panvicu z ohňa a pridajte strúhanku, petržlenovú vňať, rozdrobený syr a podľa chuti soľ a korenie. Dobre premiešajte, kým sa všetky prísady rovnomerne nerozložia.

6. Krok

Každý klobúčik huby naplňte zmesou a položte ich na plech. Plnené huby pokvapkajte zvyšným olivovým olejom - dodá im peknú zlatistú farbu a zvýrazní ich chuť.

7. Krok

Pečte asi 20 minút, alebo kým huby nezmäknú a plnka na povrchu nezíska zlatohnedú farbu. Ku koncu pečenia odporúčam huby pozorne sledovať, pretože sa môžu ľahko spáliť.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4465 receptov

Mäsité jedlá

2123 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Mascarpone

327 receptov

Patizón

11 receptov

Raňajky

1294 receptov