REKLAMA

Zdroj: rainbow33 for Adobe Stock

Babičkine mandľové sušienky

Mandľové sušienky sú v našej rodine počas Vianoc absolútnou nevyhnutnosťou. Sú neuveriteľne jednoduché na prípravu, majú chrumkavú štruktúru a sú plné mandľovej chuti. Tento recept som zdedila po svojej starej mame, ktorá nám tieto sušienky piekla každé Vianoce. Každé sústo vo mne vyvoláva príjemné spomienky na detstvo.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
30
  • 200 g múka Pridané do
  • 150 g cukor Pridané do
  • 200 g mleté mandle Pridané do
  • 150 g zmäknuté maslo Pridané do
  • 2 žĺtko Pridané do
  • Kôra z jedného neošetreného citróna Pridané do
  • 1 Štipka soľ Pridané do
  • Múčny cukor na posypanie Pridané do
REKLAMA

Postup

40 min.
1. Krok

Ak chcete upiecť mandľové sušienky na babičkin spôsob, predhrejte rúru na 180 stupňov a vyložte plech papierom na pečenie. Malý tip: vždy používam papier na pečenie z posledného pečenia, pretože už absorboval časť tuku a sušienky sa tak rýchlo nepripália.

2. Krok

Vo veľkej miske zmiešajte pšeničnú múku, cukor, mleté mandle a soľ.

3. Krok

Maslo nakrájajte na malé kúsky a spolu so žĺtkami a citrónovou kôrou ho pridajte k suchým prísadám. Všetko dobre vymiesime, kým nevznikne hladké cesto. Nebojte sa, ak je cesto spočiatku trochu drobivé - je to úplne normálne a neskôr to dodá sušienkam ich typickú chrumkavú štruktúru.

4. Krok

Z cesta vytvarujte guľky veľkosti vlašského orecha a položte ich na pripravený plech. Poznámka: Sušienky sa pri pečení mierne roztiahnu, preto medzi nimi nechajte dostatočný priestor. Plochou stranou pohára mierne sploštíme guľky cesta.

5. Krok

Sušienky pečte vo vyhriatej rúre približne 10-12 minút dozlatista. Hneď po upečení budú ešte trochu mäkké, ale po vychladnutí stuhnú.

6. Krok

Ešte teplé mandľové sušienky posypeme práškovým cukrom. Nielenže to krásne vyzerá, ale dodá im to aj extra sladký nádych.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4359 receptov

Mäsité jedlá

2088 receptov

Mascarpone

311 receptov

Večera

4028 receptov

Cestoviny

487 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Raňajky

1253 receptov

Dezert

3353 receptov