REKLAMA

Zdroj: Pixabay

Ako pripraviť anízový čaj

Varenie tohto anízového čaju je jedným z mojich najobľúbenejších spôsobov relaxácie. Ohromujúci badián s exotickou vôňou a sladkou chuťou sladkého drievka vytvára skutočne upokojujúci a lahodný nápoj. Tento čaj si pripravujem každý večer ako upokojujúci rituál na upokojenie a rada ho kombinujem s dobrou knihou alebo filmom. Hrejivé korenie a jemné lúhovanie premenia moju kuchyňu na útulné útočisko.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
2
  • 2 kusy Anízu hviezdičkového Pridané do
  • 2 poháre vody Pridané do
  • 112 lyžičky Med alebo cukor (voliteľné) Pridané do
  • 1 plátok Citrónu (voliteľné) Pridané do
  • 1 plátok Citrónu (voliteľné) Pridané do
REKLAMA

Postup

20 min.
1. Krok

Vezmite malý hrniec a nalejte doň 2 šálky vody. Nezabudnite, že kvalita vody, ktorú používate, je dôležitá. Odporúčam použiť destilovanú alebo filtrovanú vodu, aby ste získali čistú a nefalšovanú chuť.

2. Krok

Do vody pridajte 2 hviezdičky anízu. Pravidlom je použiť 1 badyán na každú šálku vody.

3. Krok

Vodu priveďte do mierneho varu. Udržujte mierny ohrev a nechajte variť približne 10-15 minút. Dlhšie varenie pomáha získať viac chuti z badyánu. Nevarte ho však príliš dlho, inak by čaj mohol zhorknúť.

4. Krok

Keď nálev dosiahne krásnu zlatohnedú farbu, preceďte ho do svojich obľúbených šálok na čaj. Na tento čaj rada používam sklenené šálky, aby som ocenila jeho jedinečnú farbu.

5. Krok

Ak máte radšej sladký čaj, pridajte 1-2 čajové lyžičky medu alebo cukru a pridajte do čaju aj plátok citróna, pretože to dodá čaju osviežujúci nádych.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4465 receptov

Mäsité jedlá

2123 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Mascarpone

327 receptov

Patizón

11 receptov

Raňajky

1294 receptov