REKLAMA
Úžasný jahodový džem

Úžasný jahodový džem

Fantastický jahodový džem plný ovocia. Jeho príprava je veľmi jednoduchá. Teraz je sezóna jahôd a jahodový džem je jeden z najlepších a najchutnejších. Ja ho robím doma každý rok.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
16
  • 4 kg jahoda Pridané do
  • 2 kg cukor kryštál Pridané do
  • 40 g pektin Pridané do
  • 1 kl kyselina citrónová Pridané do
REKLAMA

Postup

60 min.
1. Krok

Očistené jahody zasypeme cukrom a dobre premiešame. Jahody necháme takto stáť 1 hodinu.

2. Krok

Potom pridáme pektín aj kyselinu citrónovú. Dobre premiešame a necháme variť kým jahody nezmäknú.

3. Krok

Keď sú už jahody dostatočne mäkké, tak ich roztlačíme. Potom necháme ešte džem cca15 minút povariť a skontrolujeme jeho konzistenciu/hustotu tak, že si na tanierik dáme 1 PL džemu a necháme ho vychladnúť.

4. Krok

Hotový džem dáme do fliaš, uzavrieme a fľaše otočíme hore dnom. Takto otočené necháme stáť 20 minút, aby sa viečka prichytili. Po uplynutí času fľaše otočíme naspäť a necháme celkom vychladnúť.

5. Krok

Džem chutí naozaj úžasne, aromaticky jahodovo a má krásnu farbu. Moje deti zbožňujú jahodový džem a je to jeden z našich každoročných stálic. Prajem dobrú chuť!

Úžasný jahodový džem - krok prípravy 1
6. Krok

Ešte zopár tipov: 1. Pektínu sa dáva toľko, ako máte udané na sáčku. Ja som dala 2x20 g pektínu na 4 kg ovocia. Konzistencia džemu je podľa mňa presne dobrá hustá, ale keď chce niekto tvrdší / hustejší džem, tak dajte ešte 20 g pektínu na 4 kg ovocia/jahôd. 2. Kyselinu citrónovú som dala 1 kopcovitú kávovú lyžičku. Viac netreba, lebo jahody sú tiež kyslé. 3. Vrchnáky na fľaše nesmiete mať poškodené, inak sa vám neprichytí riadne o fľašu. Otočenie horúcej fľaše nahrádza sterilizovanie. Horúce otáčajte veľmi pomaly!!!

7. Krok

Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4182 receptov

Mäsité jedlá

2016 receptov

Dezert

3159 receptov

Mascarpone

291 receptov

Raňajky

1171 receptov

Večera

3852 receptov

Cestoviny

461 receptov