REKLAMA

Zdroj: Pixabay: Couleur

Jednoduchý krémový syrový zemiakový koláč

V tomto recepte sa spája bohatosť syra, príjemnosť zemiakov a jemná sladká chuť cibule. Vždy je lahodne krémový a plný chuti, perfektná príloha k večeri alebo samostatný upokojujúci obed.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
6
  • 5 stredne veľké zemiaky Pridané do
  • 1 stredná cibuľa Pridané do
  • 3 strúčiky cesnaku Pridané do
  • 500 ml Smotany Pridané do
  • 200 gms Strúhaného syra čedar Pridané do
  • 1 čajová lyžička soľ Pridané do
  • 12 čajová lyžička čierneho korenia Pridané do
  • 50 gms masla Pridané do
  • čerstvá petržlenová vňať na ozdobu Pridané do
REKLAMA

Postup

105 min.
1. Krok

Predhrejte rúru na 180 stupňov Celzia (355 stupňov Fahrenheita) - dôležitý krok, ktorý zabezpečí rovnomerné upečenie zemiakov.

2. Krok

Potom ošúpte a nakrájajte zemiaky a cibuľu na tenké plátky. Osobne na to používam krájač na mandolíne, aby som zabezpečil rovnomernosť, ale rovnako dobre to zvládne aj ostrý nôž.

3. Krok

Pomocou mlynčeka na mäso alebo lisu rozdrvte cesnak - šťava by mala byť dobre uvoľnená, aby dodala pečivu tú najlepšiu chuť.

4. Krok

Vo veľkej miske zmiešajte nakrájané zemiaky, cibuľu, pretlačený cesnak, smotanu, polovicu syra, soľ a korenie. Dobre premiešajte, aby sa každý plátok obalil smotanou a syrom, čím sa dosiahne krémovejší koláč.

5. Krok

Pekáč vymažte maslom a dbajte na to, aby boli všetky strany dobre pokryté, aby sa neprilepili. Po rokoch pečenia odporúčam použiť hlbokú misu, aby sa do nej zmestil krém bez pretečenia.

6. Krok

Zemiakovú zmes rovnomerne navrstvite do zapekacej misy a pritlačte ju, aby bola kompaktná.

7. Krok

Pred vložením do rúry posypte zvyškom syra. Počas pečenia sa na zemiakoch vytvorí zlatistá kôrka - pochúťka pre všetkých milovníkov syra!

8. Krok

Pečte približne 1 hodinu a 15 minút, kým vrch nie je zlatistý a zemiaky mäkké. Vidličkou skontrolujte, či sú zemiaky hotové - mala by sa ľahko zasunúť bez akéhokoľvek odporu.

9. Krok

Pred podávaním ho nechajte niekoľko minút vychladnúť a ozdobte čerstvou petržlenovou vňaťou. Táto ozdoba dodá nielen farbu, ale aj čerstvú chuť.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4358 receptov

Mäsité jedlá

2087 receptov

Mascarpone

311 receptov

Večera

4027 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Cestoviny

487 receptov

Raňajky

1253 receptov

Dezert

3353 receptov