REKLAMA

Zdroj: Pixabay : Peggy_Marco

Čokoládový likér z detskej čokolády

Tento čokoládový likér je absolútnym hitom na každej oslave a je vždy fantastický, keď hostia oznámia, že prídu v krátkom čase. Jeho výroba je veľmi jednoduchá a chuť je jednoducho božská. Robila som ho už niekoľkokrát na rôzne príležitosti a vždy bol hitom.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
12
  • 12 kus Čokoláda pre deti Pridané do
  • 500 ml plnotučné mlieko Pridané do
  • 200 ml Krém Pridané do
  • 200 ml vodka Pridané do
  • 1 Balenie vanilkový cukor Pridané do
REKLAMA

Postup

15 min.
1. Krok

Ak chcete pripraviť detský čokoládový likér, najprv nalámte detskú čokoládu na menšie kúsky. Vďaka tomu sa neskôr v hrnci ľahšie rozpustia a pomôžu dosiahnuť hladký konečný výsledok.

2. Krok

Mlieko, smotanu a vanilkový cukor dajte do hrnca a zohrejte. Nemusí sa variť, stačí, keď bude dostatočne horúce na rozpustenie čokolády. Odporúčam neustále miešať, aby sa zmes nepripálila - v mojej kuchyni sa to veľmi osvedčilo!

3. Krok

Hneď ako je dostatočne teplé, pridajte kúsky detskej čokolády a za stáleho miešania ju na miernom ohni rozpusťte. Je dôležité byť trpezlivý a uistiť sa, že sa všetka čokoláda úplne roztopila, inak by sa likér mohol stať hrudkovitým.

4. Krok

Keď sa čokoláda úplne rozpustí, odstavte panvicu z ohňa a nechajte ju mierne vychladnúť. Potom veľmi pomaly primiešajte vodku. Pred plnením do fliaš počkajte, kým zmes úplne vychladne - zabráni sa tak odparovaniu alkoholu.

5. Krok

Teraz už len stačí dať čokoládový likér na niekoľko hodín do chladničky, ideálne na celú noc. Vydrží tam aspoň dva týždne, ale povedzme si úprimne, že tak dlho asi nevydrží!

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4222 receptov

Mäsité jedlá

2030 receptov

Raňajky

1194 receptov

Mascarpone

294 receptov

Dezert

3210 receptov

Večera

3895 receptov

Pre diabetikov

633 receptov