REKLAMA

Zdroj: Pixabay : Pexels

Bezlepkové sušienky s kakaom

Bezlepkové sušienky s kakaom sú jedným z mojich najobľúbenejších receptov a robila som ich nespočetne veľakrát pre rodinu a priateľov. Tieto bezlepkové sušienky sú mäkké, chutné a ľahko sa pečú. Neobsahujú lepok, ale sú také chutné, že vám ani nebude chýbať. Či už ste celiatici, alebo len chcete znížiť príjem pšenice, tieto sušienky sú skutočnou lahôdkou.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
20
  • 200 g bezlepková múka Pridané do
  • 12 ČL kypriaci prášok Pridané do
  • štipka soli Pridané do
  • 100 g kakao Pridané do
  • 100 g cukor Pridané do
  • 125 g zmäknuté maslo Pridané do
  • 1 veľké vajce Pridané do
  • 1 ČL vanilkový extrakt Pridané do
REKLAMA

Postup

30 min.
1. Krok

Ak chcete upiecť bezlepkové sušienky s kakaom, predhrejte rúru na 180 °C a vyložte plech papierom na pečenie. Papier na pečenie zabráni prilepeniu sušienok k plechu a uľahčí ich následné čistenie.

2. Krok

V stredne veľkej miske zmiešajte múku, prášok do pečiva, soľ a kakao. Nezabudnite miešať, aby sa suché prísady úplne zmiešali. Pomôže to dosiahnuť rovnomerný výsledok pečenia.

3. Krok

V samostatnej veľkej miske vyšľahajte maslo s cukrom do nadýchanej konzistencie. Tu je potrebná trpezlivosť, zmes by mala byť naozaj nadýchaná!

4. Krok

Do zmesi masla a cukru pridajte vajce a vanilkový extrakt a dobre vyšľahajte. Odolajte pokušeniu pridať viac ako jedno vajce. Stačí jedno!

5. Krok

Postupne pridávajte suché prísady do mokrých. Je dôležité, aby ste ich nepridali všetky naraz, inak by sa múka mohla spojiť. Pokračujte v miešaní, kým sa vám nevytvorí hladké cesto.

6. Krok

Teraz cesto po častiach ukladajte na pripravený plech. Dávajte však pozor, aby ste medzi sušienkami nechali dostatok priestoru, pretože sa počas pečenia mierne roztiahnu.

7. Krok

Sušienky pečte 12-15 minút. Na okrajoch by mali byť pevné, ale v strede ešte trochu mäkké - po vychladnutí budú ďalej tuhnúť.

8. Krok

Pred podávaním nechajte bezlepkové sušienky úplne vychladnúť. Aj keď je ťažké čakať - chladnutie je dôležitý proces na dosiahnutie dokonalej štruktúry sušienok! Dobrú chuť !

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4262 receptov

Mäsité jedlá

2046 receptov

Cestoviny

478 receptov

Raňajky

1210 receptov

Mascarpone

301 receptov

Pre diabetikov

633 receptov

Dezert

3263 receptov

Nátierky

270 receptov