šošovica

Šošovica - chutné a jednoduché recepty

48 receptov

Hľadáte tip na recept z kategórie šošovica? Ste tu správne! Jeden z týchto 48 receptov sa môže stať vaším novým favoritom. Ponáhľate sa alebo s radosťou v kuchyni pobudnete aj dlhšie? Čas prípravy nasledujúcich receptov z kategórie šošovica je 20 - 170 minút. Presný časový údaj je uvedený pri každom recepte konkrétne. Ak potrebujete pomôcť s výberom, potom odporúčame - Hovädzí guláš, Šošovicové ragout na hubách, Šošovicový prívarok s vajíčkom, Prívarok z červenej šošovice. Patria k našim najvyhľadávanejším a najobľúbenejším receptom. Úspech zaručený!

Fitness šalát

Perfektný fitness šalát z cvikly, ktorý si môžete dopriať bez výčitiek.

Lentejas (španielska šošovicová polievka)

Tento recept na lentejas pochádza priamo zo Španielska a s láskou ho pripravovala moja španielska babička. Keď som bola mladšia, strávila som v jej kuchyni veľa šťastných hodín počúvaním voňavých vôní a s láskou pripravovaných jedál. Je to tradičné, výdatné a sýte jedlo, ktoré sa hodí najmä na chladné zimné dni.

Šošovicová polievka so smotanou

Šošovicová polievka na sladko so smotanou, ktorá sa hodí na obed.

Vegánsky šošovicový guláš

Tento hrejivý a výživný vegánsky šošovicový guláš sa stal v našej rodine absolútne obľúbeným! Ako väčšina polievok a dusených pokrmov, aj tento chutí ešte lepšie na druhý deň, keď sa všetky chute dobre prepoja. Ale aj čerstvo pripravená rozbúši srdce každého milovníka polievky.

Výdatný teplý šošovicový šalát

Tento šalát je ideálny na jednoduchý obed alebo ako živá príloha ku grilovanej zelenine či dokonca tofu steaku.

Vegánsky šalát z cíceru a šošovice

Vďaka zmesi cíceru a šošovice plnej bielkovín v kombinácii s pestrou škálou zeleniny je tento šalát z cíceru a šošovice rovnako vizuálne lákavý ako výdatný a chutný.

Polievka so šošovicou

Šošovicová polievka je jedným z mojich najobľúbenejších jedál. Jednoduchá na prípravu, výživná a sýta. Ideálna na chladné dni.

Chutný vegánsky šošovicový pastiersky koláč

Tento vegánsky pastiersky koláč je výdatná, upokojujúca klasika bez mäsa a mlieka, ale rovnako chutná a uspokojujúca!

Vegánske cestoviny Bolognese so šošovicou

Toto klasické sýte jedlo inšpirované talianskou kuchyňou je bohaté, výdatné a neuveriteľne chutné, a preto sa dočkalo vegánskej úpravy, ktorá prináša rovnaké uspokojenie bez pocitu viny.

Ako urobiť výdatné špagety zo zelenej šošovice

Príprava tohto jedla je veľmi jednoduchá, ale jeho chuť je veľmi bohatá. Šošovica je bohatá na bielkoviny a vlákninu, takže je to výdatné a sýte jedlo.

Šošovicová polievka s haluškami

Šošovica je zdravá a dá sa z nej uvariť veľa rôznych polievok ,,toto je môj nápad. Keďže sa vyhýbam použitia múky vo varení,,v tomto recepte ju tiež nenájdete. 😊
Cesminaz
Cesminaz
Náhľad receptu Krémová polievka z červenej šošovice / Mercimek çorbası
Videorecept

Krémová polievka z červenej šošovice / Mercimek çorbası

Táto skvelá polievka z červenej šošovice je velmi jednoduchá, rýchla a naozaj len z mála surovín. Nech vás to ale vôbec nemýli, lebo táto polievka má výbornú chuť a v tureckej kuchyni je jednou z najobľúbenejších šošovicových polievok.

Šošovicové kari s hokkaido

V hlavnej úlohe tekvica!

Polievka z červenej šošovice s paradajkami

Recept na chutnú polievku z červenej šošovice s paradajkami, kurkumou a garam masala korením.

Šošovicová polievka s párkom

Keď nemáš čas, polievka navarená 1,2,3,,
REKLAMA