REKLAMA
Výborné opražené cestoviny so syrom

Výborné opražené cestoviny so syrom

Naše obľúbené cestoviny, ktoré varím už veľa rokov. Jednoduchá a rýchla príprava ktorú zvládne každý! Sú výborné so syrom, ale aj bez syra.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
5
  • 500 g cestoviny suché Pridané do
  • 200 g syr v slanom náleve Pridané do
  • 2 kl soľ Pridané do
  • 112 l voda Pridané do
  • olej Pridané do
REKLAMA

Postup

25 min.
1. Krok

V hrnci alebo hlbšej panvici rozohrejeme olej, pridáme cestoviny a narýchlo ich kde-tu opražíme.Kludne nechajte aby boli kde-tu aj tmavšie, lebo to im dodá výbornú chuť. Len dávajte pozor, aby sa nepripálili.

2. Krok

Opečené cestoviny zalejeme 1,5L vody a pridáme 1,5-2kl soli. Voda musí chutiť slano, aby boli cestoviny potom trochu slanej chuti. Cestoviny zakryjeme pokrývkou a necháme pomaly variť kým nevsajú všetkú vodu. Počas varenia treba raz premiešať.

3. Krok

Do hotových cestovín rozmrvíme syr a dobre premiešame., ak treba tak ešte osolíme.Naberieme do tanierov a môžme podávať🙂 Syr môžte použiť aj fetu, alebo iný kravský syr v slanom náleve, alebo nejaký váš obľúbený syr🙂

4. Krok

Tieto cestoviny sú jedny z našich najobľúbenejších a robím ich často. Druh cestovín si môžte vybrať sami, ja robím niekedy kocky a niekedy polodlhé širšie rezance. Sú výborné so syrom, ale aj bez syra. Chutia skvelo aj s pridaním kečupu. Prajem dobrú chuť!!!

Výborné opražené cestoviny so syrom - krok prípravy 1

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4389 receptov

Mäsité jedlá

2098 receptov

Mascarpone

314 receptov

Večera

4061 receptov

Cestoviny

497 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Raňajky

1258 receptov

Dezert

3380 receptov