REKLAMA

Zdroj: Freepik

Surové vegánske čokoládové guľôčky

Tieto raw čokoládové guľôčky sú ideálne na rýchle občerstvenie, zdravé dezerty alebo dokonca ako predtréningový energetický booster!

REKLAMA
Famózne nepečené guľky tromfnú aj pracný zákusok! 20 receptov na sladké dobroty

Recept nájdeš v tomto článku

Famózne nepečené guľky tromfnú aj pracný zákusok! 20 receptov na sladké dobroty

Ingrediencie

porcií
16
  • 1 pohár Datlí Medjool bez kôstok Pridané do
  • 1 pohár Surových mandlí Pridané do
  • 3 pl raw kakaového prášku Pridané do
  • 1 polievková lyžica Semienok chia Pridané do
  • štipka morskej soli Pridané do
  • Kokosové vločky na obalenie (voliteľné) Pridané do
REKLAMA

Postup

20 min.
1. Krok

Najprv vložte surové mandle do kuchynského robota. Mixujte, kým sa nezmenia na hrubozrnný piesok, a potom ich odložte do misky. Dávajte pozor, aby ste to neprehnali s mixovaním, inak vám vznikne mandľové maslo.

2. Krok

Potom do kuchynského robota pridajte odkôstkované datle Medjool a surový kakaový prášok. Mixujte, kým nevznikne hustá, lepkavá hmota. Odporúčam pridávať kakaový prášok postupne, ak máte radšej menej intenzívnu čokoládovú chuť.

3. Krok

Do kuchynského robota pridajte mleté mandle, chia semienka a štipku morskej soli. Mixujte, kým sa zmes dobre nespojí. Ak sa vám zmes zdá príliš suchá, pridajte ešte jednu alebo dve datle; ak je príliš vlhká, pridajte ešte trochu mandľovej múčky.

4. Krok

Keď zmes dobre drží pohromade, začnite z nej formovať guľôčky veľkosti sústa. Veľkosť môže závisieť od vašich preferencií, ale ja som zistil, že približne polievková lyžica je dobré množstvo.

5. Krok

Tento krok nie je povinný, ale dodáva pekný vzhľad. Obalte svoje blahodarné guľôčky kokosovými vločkami, aby boli chrumkavé a krásne prezentované.

6. Krok

Pred konzumáciou ich vložte do chladničky aspoň na 30 minút, aby stuhli. Tieto blahodarné guľôčky vydržia čerstvé vo vzduchotesnej nádobe v chladničke 2 týždne alebo ich môžete dlhšie skladovať v mrazničke.

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4262 receptov

Mäsité jedlá

2046 receptov

Cestoviny

478 receptov

Raňajky

1210 receptov

Mascarpone

301 receptov

Pre diabetikov

633 receptov

Dezert

3263 receptov

Nátierky

270 receptov