REKLAMA

Zdroj: Pixabay: RitaE

Jednoduchá talianska čerstvá bruschetta

Toto sa vždy stalo mojím predjedlom na rodinné stretnutia a priateľské posedenia. Nie je to nijako fantastické, ale je to neuveriteľne chutné a pri každom súste sa určite vytvoria krásne spomienky.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
5
  • 6 Zrelé paradajky (najlepšie rímske paradajky) Pridané do
  • 2 strúčiky Cesnak, mletý Pridané do
  • 1 zväzok čerstvé bazalkové listy, nasekané Pridané do
  • 1 čajová lyžička soľ Pridané do
  • 1 polievková lyžica balzamikový ocot Pridané do
  • 2 pl olivový olej Pridané do
  • Bageta alebo taliansky chlieb Pridané do
REKLAMA

Postup

15 min.
1. Krok

Začnite riadnym umytím paradajok. Ošúpanie a nakrájanie paradajok na malé kúsky je trochu namáhavé, ale stojí to za každý kúsok. Zrelé a čerstvé paradajky robia bruschettu aromatickejšou.

2. Krok

V miske zmiešajte nakrájané paradajky, pretlačený cesnak a nasekané lístky bazalky. Bazalku dávajte štedro. Podľa rady mojej babičky nie je bazalky v bruschette nikdy dosť.

3. Krok

Osolíme a pridáme balzamikový ocot. Zmes dobre premiešajte.

4. Krok

Počas miešania postupne prilievajte olivový olej. Je dôležité prilievať olej pomaly, aby sa zachovala štruktúra a sviežosť bruschetty.

5. Krok

Nakrájajte bagetu alebo taliansky chlieb. Hrúbka plátku zohráva rozhodujúcu úlohu pri dokonalom držaní zmesi na bruschettu. Ja uprednostňujem hrúbku približne jeden centimeter, pretože po opečení sa dosiahne ideálna rovnováha medzi chrumkavou a mäkkou štruktúrou.

6. Krok

Plátky chleba zľahka opečte v rúre alebo aj na grile do zlatohneda. Čerstvo opečený chlieb dodá jedlu chrumkavosť, ktorá skvele kontrastuje so šťavnatými paradajkami.

7. Krok

Chlieb nechajte trochu vychladnúť. Potrite chlieb cesnakom, aby ste ho ešte viac ochutili, a potom na plátky dajte poriadny kopček paradajkovo-bazalkovej zmesi. V prípade potreby pridajte viac soli.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4358 receptov

Mäsité jedlá

2087 receptov

Mascarpone

311 receptov

Večera

4027 receptov

Cestoviny

487 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Raňajky

1253 receptov

Dezert

3353 receptov