REKLAMA

Zdroj: Freepik

Domáca mangová zmrzlina

Táto mangová zmrzlina je lákavá domáca pochúťka, ktorá určite prinesie do vašich spotrebičov tropický nádych, hoci aj v miernom podnebí!

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
6
  • 3 poháre čerstvé zrelé mango (nakrájané na kocky) Pridané do
  • 1 pohár kryštálový cukor Pridané do
  • 3 pl citrónová šťava Pridané do
  • 2 poháre Tučná smotana Pridané do
REKLAMA

Postup

240 min.
1. Krok

V prvom rade si vyberte zrelé mango. Zrelosť manga priamo ovplyvňuje sladkosť a bohatosť zmrzliny. Ošúpte a nakrájajte približne tri šálky manga na malé kocky.

2. Krok

Nakrájané mango, cukor a citrónovú šťavu rozmixujte v mixéri do hladka. Z mojej skúsenosti upozorňujem, že je dôležité vyvážiť sladkosť manga trochou citrónovej šťavy. Tá pretne sladkosť a dodá zmrzline vzrušujúcu pikantnosť.

3. Krok

Po rozmixovaní vmiešajte hustú smotanu, kým sa všetko dobre nespojí. Hoci mnohí môžu byť v pokušení nahradiť tučnú smotanu ľahšími krémami pre zdravšiu verziu, zistila som, že tučná smotana dodáva zmrzline krémovú, požitkársku štruktúru, ktorú je ťažké prekonať.

4. Krok

Zmes nalejte do zmrzlinovača a zmiešajte podľa pokynov výrobcu, zvyčajne približne 20-30 minút.

5. Krok

Zmrzlinu preložte do vzduchotesnej nádoby a zmrazte ju aspoň na 3 hodiny alebo kým neztuhne. Na mrazenie odporúčam použiť plytkú, plochú nádobu. Pomáha to rovnomernejšiemu zmrazeniu zmesi a uľahčuje jej neskoršie naberanie.

6. Krok

Pred podávaním ho nechajte niekoľko minút odpočívať pri izbovej teplote, aby zmäkol. Naberte do misiek alebo kornútkov a vychutnajte si domácu mangovú zmrzlinu!

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4348 receptov

Mäsité jedlá

2083 receptov

Mascarpone

309 receptov

Večera

4017 receptov

Pre diabetikov

633 receptov

Cestoviny

485 receptov

Raňajky

1247 receptov

Dezert

3345 receptov