REKLAMA

Zdroj: FSerega for Getty Images

Brusnicová omáčka

Brusnicová omáčka je ďalšou obľúbenou omáčkou mojej rodiny a priateľov, pretože je veľmi univerzálna. Dokáže vyzdvihnúť bezkonkurenčnú chuť mäsových jedál aj syrov. Tento recept som v priebehu rokov zdokonalila a môžem vás ubezpečiť, že zakaždým je to hit. Je bohatý, živý a plný chuti - podobne ako čatní - takže určite stojí za vyskúšanie.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
4
  • 1 pohár Brusnicový džem Pridané do
  • 1 Cibuľa Pridané do
  • 2 PL repkový olej Pridané do
  • 50 ml pomarančový džús Pridané do
  • 50 g cukor Pridané do
  • 1 Štipka soľ Pridané do
  • Niekoľko zrniečok korenia Pridané do
  • 1 bobkový list Pridané do
REKLAMA

Postup

20 min.
1. Krok

Prípravu brusnicovej omáčky začnite nakrájaním cibule. Nemusí byť príliš jemná, trochu hrubšia je ešte lepšia, aby trochu chrumkala. Potom v stredne veľkej panvici zohrejte repkový olej a pridajte cibuľu. Smažte ju na miernom až strednom ohni, kým nie je priesvitná a mäkká. Tento proces môže trvať 5 až 7 minút. Zo skúsenosti môžem povedať, že je dôležité cibuľu nepripáliť, aby nemala horkú chuť.

2. Krok

Teraz do panvice pridajte brusnicový džem, pomarančovú šťavu a cukor a dobre premiešajte. Pridajte zrnká korenia, bobkový list a štipku soli a omáčku nechajte variť na miernom ohni približne 10 minút. Je dôležité pravidelne miešať, aby sa omáčka nepripálila.

3. Krok

V prípade potreby môžete počas varenia pridať ďalší cukor alebo pomarančovú šťavu, aby ste upravili chuť. Podľa mojich skúseností sa experimentovaním s rovnováhou sladkej a kyslej chuti dosiahne dokonalá chuť.

4. Krok

Po uplynutí času prípravy sa uistite, že ste pred podávaním omáčky odstránili bobkový list a zrnká korenia. Vychutnajte si domácu brusnicovú omáčku, ktorá skutočne dodá každému jedlu výnimočnú chuť. Výborne!

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4443 receptov

Mäsité jedlá

2116 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Čokoláda

915 receptov

Mascarpone

325 receptov

Patizón

11 receptov

Cestoviny

501 receptov

Raňajky

1288 receptov