REKLAMA

Zdroj: Freepik

Ako si vyrobiť domáci chrenový krém

Nič sa nevyrovná čerstvo pripravenému chrenovému krému. Úžasne dochutí každé mäsové jedlo a výborne poslúži ako korenie na sendviče.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
1
  • 12 pohár čerstvý chren, olúpaný a jemne nastrúhaný Pridané do
  • 1 pohár Kyslej smotany Pridané do
  • 1 polievková lyžica Dijonskej horčice Pridané do
  • 1 polievková lyžica bieleho vínneho octu Pridané do
  • soľ a korenie Pridané do
REKLAMA

Postup

15 min.
1. Krok

Najprv si pripravte pracovný priestor. Koreň chrenu ošúpte škrabkou na zeleninu, podobne ako pri mrkve. Dávajte pozor, aby ste sa počas tohto procesu nedotkli očí, pretože čerstvý chren môže byť dosť silný.

2. Krok

Koreň chrenu nastrúhajte na jemnom strúhadle. Tým sa zabezpečí rovnomerné rozloženie chrenovej chuti v kréme. Ak je to možné, urobte to v dobre vetranej miestnosti, aby vám z výraznej arómy neslzili oči.

3. Krok

V miske zmiešajte čerstvo nastrúhaný chren, kyslú smotanu, dijonskú horčicu a biely vínny ocot. Tieto prísady miešajte, kým sa dôkladne nepremiešajú. Horčica dodáva chrenu pikantný nádych, ktorý dopĺňa jeho pálivosť, čo je podľa mňa veľmi príjemná kombinácia.

4. Krok

Zmes podľa chuti dochuťte soľou a čerstvo mletým čiernym korením. Nezabudnite, že chute sa zintenzívňujú, keď chrenový krém stuhne, takže to s korením nepreháňajte.

5. Krok

Pred podávaním je najlepšie nechať chrenový krém odpočívať v chladničke aspoň hodinu. Táto doba odpočinku dáva chutiam čas na premiešanie a ja som si všimol, že umocňuje celkovú lahodnosť krému.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4389 receptov

Mäsité jedlá

2098 receptov

Mascarpone

314 receptov

Večera

4061 receptov

Cestoviny

497 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Raňajky

1258 receptov

Dezert

3380 receptov