REKLAMA

Zdroj: Pixabay: galyafanaseva

Zdravý stredomorský šalát

Tento stredomorský šalát je mojím osobným tipom na rýchle, zdravé a sýte jedlo.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
4
  • 2 poháre čerstvého rímskeho šalátu Pridané do
  • 2 Zrelé paradajky, nakrájané na kocky Pridané do
  • 1 Uhorka nakrájaná na tenké plátky Pridané do
  • 12 červená cibuľa, nakrájaná na tenké plátky Pridané do
  • 12 pohár Olív Kalamata Pridané do
  • 34 pohár Rozdrvený syr feta Pridané do
  • 2 pl Olivového oleja Pridané do
  • šťava z jedného citróna Pridané do
  • soľ a korenie podľa chuti Pridané do
  • 1 čajová lyžička sušeného oregana Pridané do
REKLAMA

Postup

15 min.
1. Krok

Najprv dôkladne umyte všetku zeleninu. Podľa mňa je najlepšie šalát na niekoľko minút namočiť do vody, aby bol skutočne čistý, a potom ho osušiť pomocou odstredivky na šalát alebo čistej kuchynskej utierky. Rímsky šalát rovnomerne rozdeľte na štyri taniere.

2. Krok

Potom na šalát pridajte nakrájané paradajky, uhorky a červenú cibuľu. Milujem najmä chrumkavosť čerstvej uhorky na pozadí jemného šalátu a výraznosť, ktorú dodáva cibuľa. Nezabudnite však, že plátky cibule by nemali byť príliš hrubé, tenký plátok stačí na to, aby dodal chuť bez toho, aby prekrýval ostatné prísady.

3. Krok

Šalát posypte olivami Kalamata a dbajte na ich rovnomerné rozloženie. Ich jedinečná pikantná chuť je jedným z kľúčových prvkov tohto šalátu.

4. Krok

Teraz je čas na rozdrvenú fetu. Neváhajte byť so syrom štedrí - prináša bohatý, krémový prvok, ktorý krásne vyváži chrumkavosť zeleniny a kyslosť olív.

5. Krok

V malej miske zmiešajte olivový olej, citrónovú šťavu, soľ, korenie a sušené oregano. Samostatné miešanie dresingu zabezpečí, že sa chute dokonale spoja pred pridaním do šalátu. Touto zálievkou pokvapkajte šaláty.

6. Krok

A voila! Váš stredomorský šalát je pripravený na konzumáciu. Vychutnajte si toto ľahké, ale sýte jedlo. Ubezpečujem vás, že keď ho raz vyskúšate, stane sa základom vašej kuchyne rovnako ako u mňa.

7. Krok

Nezabudnite, že krása tohto šalátu spočíva v jeho čerstvosti. Ingrediencie sú jednoduché, ale plné chutí, čím vytvárajú harmonickú rovnováhu, ktorá vás určite zaujme. Dúfam, že si prípravu a konzumáciu tohto šalátu vychutnáte rovnako ako ja. Šťastné a veselé varenie!

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4261 receptov

Mäsité jedlá

2045 receptov

Cestoviny

478 receptov

Raňajky

1210 receptov

Mascarpone

301 receptov

Pre diabetikov

633 receptov

Dezert

3263 receptov

Nátierky

270 receptov