REKLAMA

Zdroj: bhofack2 from Getty Images

Domáci chlieb s cibuľou

Tento recept na domáci chlieb s cibuľou sa mi osvedčil počas rokov výroby rôznych druhov domáceho chleba. Sama som experimentovala s prísadami, až som dospela k tejto konečnej verzii, ktorá vždy vyčarí úžasne chutný a aromatický chlieb.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
1
  • 500 g hladká múka Pridané do
  • 1 bal Suché droždie Pridané do
  • 1 Lyžica soľ Pridané do
  • 1 Lyžica cukor Pridané do
  • 300 ml Vlažná voda Pridané do
  • 2 kus Cibuľa Pridané do
  • 1 Lyžice Olivový olej Pridané do
REKLAMA

Postup

200 min.
1. Krok

Najprv si pripravte misu, do ktorej preosejete múku. Pridajte sušené droždie, soľ a cukor a všetko dôkladne premiešajte.

2. Krok

Pomaly začnite pridávať vlažnú vodu a cesto spracúvajte rukami, kým sa nezačne odlepovať od stien misy. Vyberte cesto a na pomúčenej doske ho vyvaľkajte do hladkého tvaru. Cesto vložte späť do misy, prikryte utierkou a nechajte kysnúť na teplom mieste asi hodinu.

3. Krok

Cibuľu nakrájajte nadrobno a opečte na olivovom oleji dozlatista. Dávajte pozor, aby sa cibuľa nespálila skôr, ako dosiahne tmavohnedú farbu. Potom ju nechajte vychladnúť.

4. Krok

Keď cesto vykysne, vyberte ho a ešte raz ho premieste na valčeku, pridajte vychladnutú cibuľu a opäť spracujte, aby sa cibuľa rovnomerne rozdelila. Cesto vložte na plech vystlaný papierom na pečenie, prikryte a nechajte kysnúť približne 30 minút.

5. Krok

Medzitým si predhrejte rúru na 220 stupňov. Chlieb vložte do rúry a pečte približne 30 minút, kým povrch nie je zlatistý. Pre väčšiu istotu môžete urobiť pokus s poklepaním na spodnú stranu - keď je chlieb hotový, mal by znieť duto.

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4182 receptov

Mäsité jedlá

2016 receptov

Dezert

3159 receptov

Mascarpone

291 receptov

Raňajky

1171 receptov

Večera

3852 receptov

Cestoviny

461 receptov