Babičkine recepty

Recepty na prípravu babičkiných receptov

141 receptov

Pozrite si tie najchutnejšie recepty z kategórie Babičkine recepty. Čo tak jeden z týchto 141 receptov vyskúšať ešte dnes? Na prípravu v kategórii Babičkine recepty si vyhraďte čas 10 - 300 minút. Presný čas nájdete uvedený pri každom recepte zvlášť. Okrem toho sa dozviete, koľko porcií vyjde z uvedeného množstva surovín. Ak potrebujete pomôcť s výberom, potom odporúčame - Špaldové langoše z cesta z chladničky, Úžasné strúhané zemiaky a kuracie mäso z jedného plechu, Najlepšie škvarkové pagáče, Hrušovský lepník. Patria k našim najvyhľadávanejším a najobľúbenejším receptom. Úspech zaručený!

Babičkine klasické maslové sušienky

Tento recept je jeden z mojich najobľúbenejších z detstva, ktorý som robila so svojou babičkou. Maslové a chrumkavé sušienky sa nielen ľahko pripravujú, ale vyvolávajú hlboké spomienky a robia z nich výnimočnú pochúťku. Recept sme v priebehu rokov starostlivo vylepšili a dúfame, že vám bude chutiť rovnako ako nám.

Vianočné perníkové oblátky

Toto je recept na oplátkové perníky, ktoré robím každý rok na Vianoce pre svoju rodinu a priateľov. Stále si pamätám na útulné zimné dni, keď som s babičkou stála v kuchyni a piekla tieto vynikajúce perníky. Perníky na oblátkach ako v Norimbergu sa ľahko pečú a chutia aromaticky a vynikajúco.

Farmársky rezeň na babičkin spôsob

Tento recept mám od svojej milovanej babičky, ktorá ako skúsená kuchárka vždy pripravovala čarovné jedlá vo svojej malej kuchyni. Výrazná chuť a chrumkavá pečienka z BauernSchnitzel robia toto jedlo mojím najobľúbenejším. A najlepšie na ňom je, že je také jednoduché na prípravu, že bude mať úplný úspech aj vo vašej kuchyni.

Huby krémová omáčka recept

Tento recept poznám z detstva, keď moja babička robila krémovú hubovú omáčku, ktorú sme všetci milovali. Odvtedy používam jej recept ako svoju tajnú zbraň na rýchle, jednoduché a chutné jedlo, ktoré sa vždy dobre vydarí. Táto krémová hubová omáčka je vždy hitom, či už ju podávame k cestovinám, mäsu alebo zelenine.

Lentejas (španielska šošovicová polievka)

Tento recept na lentejas pochádza priamo zo Španielska a s láskou ho pripravovala moja španielska babička. Keď som bola mladšia, strávila som v jej kuchyni veľa šťastných hodín počúvaním voňavých vôní a s láskou pripravovaných jedál. Je to tradičné, výdatné a sýte jedlo, ktoré sa hodí najmä na chladné zimné dni.

Hrachová polievka podľa babičkinho receptu

Tento veľmi jednoduchý a chutný recept na hráškovú polievku je priamym dedičstvom po mojej starej mame. Sama som ju robila nespočetnekrát a zakaždým, keď som ju pripravila, som cítila lásku a starostlivosť, ktorú babička do varenia tejto polievky vložila. Bohatá chuť a zamatová konzistencia sú vždy hitom pre rodinu a priateľov.

Babičkin jablkový závin

Chcela by som sa s vami podeliť o recept na jablkovú štrúdľu, ktorý ma naučila robiť moja babička. Je to jedna z najchutnejších a najobľúbenejších sladkostí, aké som kedy ochutnala.

Babičkine tradičné vianočné perníčky

Tento recept je vernou vianočnou tradíciou v našej rodine, ktorá sa dedí už po generácie. Vôňa babičkiných perníkov každý rok naplní dom a signalizuje začiatok vianočného obdobia. Keď upečiete perníky so špeciálnymi koreninami a prísadami, celý dom zavonia Vianocami!

Tradičný "Schwarzsauer" podľa babičkinho receptu

Tento autentický recept na čierne kyslé pochádza z môjho domova v severnom Nemecku, kde je stále veľmi obľúbený. Ako dieťa som vždy rád sledoval svoju starú mamu v kuchyni, ako pripravuje tento bohatý a pikantný mäsový vývar. Bravčové mäso sa varí s korením a podáva sa v omáčke s krvou. Nezabudnuteľná chuť, ktorá mi vždy pripomína nedele u babičky.

Bravčové mäso na zelenine

Chcela by som sa s vami podeliť o recept na jedno z mojich najobľúbenejších jedál, ktoré som sa pokúšala pripraviť už mnohokrát. Dusené bravčové mäso na zelenine mi pripomína rodinné nedeľné obedy, keď nás moja babička pohostila svojimi výbornými jedlami.

Lahodný jablkový koláč

Tento jablkový koláč je jedným z mojich najobľúbenejších dezertov, ktoré som kedy pripravila. Recept som zdedila po svojej babičke a v priebehu rokov som ho skúmala a vylepšovala, až som dosiahla tento výsledok - dokonale sladký a aromatický koláč, ktorý je plný jablkovej a škoricovej chuti.

Klasický vegetariánsky dusený mrkvový guláš

Klasický mrkvový guláš je jedným z mojich najobľúbenejších jedál. Vždy mi pripomína detstvo a jedlá mojej babičky. Toto pikantné jedlo sa ľahko pripravuje a je ideálne na chladné dni. Príprava tohto vegetariánskeho guláša trvá približne 60 minút, ale verte mi, že stojí za každú minútu.

Babičkin tmavý ovocný koláč

Tmavý ovocný koláč mojej babičky je zmesou ovocia a korenia, ktoré sa počas pečenia spojili do jedného lahodného koláča.

Jablkový kompót

Tento recept je ideálny pre tie sladké, šťavnaté jablká, ktoré nechcete nechať pokaziť. Chuť kompótu je zvláštne príjemná a pripomína mi detstvo, keď moja babička robila kompót s klasickou vanilkovou príchuťou.

Kuracia polievka

Kuracia polievka je u nás doma neoddeliteľnou súčasťou nedeľného obeda. Je to tradičný český recept, ktorý som sa naučila od svojej babičky.

Jednoduchý škoricový koláč

Tento škoricový koláč je v mojej rodine veľmi obľúbený a vychádza zo starého receptu mojej babičky. Kombinácia nadýchanej štruktúry koláča a aromatickej vône škorice rozbúši každé srdce a vyvolá nádherné spomienky na útulné chvíle detstva.
REKLAMA