Babičkine recepty

Recepty na prípravu babičkiných receptov

152 receptov

Pozrite si tie najchutnejšie recepty z kategórie Babičkine recepty. Čo tak jeden z týchto 152 receptov vyskúšať ešte dnes? Na prípravu v kategórii Babičkine recepty si vyhraďte čas 10 - 300 minút. Presný čas nájdete uvedený pri každom recepte zvlášť. Okrem toho sa dozviete, koľko porcií vyjde z uvedeného množstva surovín. Ak potrebujete pomôcť s výberom, potom odporúčame - Špaldové langoše z cesta z chladničky, Úžasné strúhané zemiaky a kuracie mäso z jedného plechu, Najlepšie škvarkové pagáče, Hrušovský lepník. Patria k našim najvyhľadávanejším a najobľúbenejším receptom. Úspech zaručený!

Makové šúlance od babičky

Skúste nenáročný obed našich babičiek. Je to slovenská klasika ktorá vždy poteší.Moja vnučka to rada papá aj rada pomáha robiť šúlky😊

Veľkonočné pletenky, recept od babičky. ÚŽASNÁ CHUŤ AJ VÔŇA.

Veľkonočné pletenky, recept od babičky. ÚŽASNÁ CHUŤ AJ VÔŇA.

Gazdovská hrachová polievka

Naše babičky varili túto polievku na masti,bola obľúbenou polievkou .

Tvarohové pirohy

Jedlo ktoré nám varili babičky. Dajú sa robiť na veľa spôsobov, moje sú s lekvárom.Cesto je výborné ,tvarohové.

Zemiaková baba(tenká)

Tradičné zemiakové jedlo z kuchyne našich babičiek.

Recept na polievku Krupnik od babičky

Recept na chutnú polievku Krupnik od babičky, ideálnu na víkendový obed.

Nadýchané snehové sušienky

Milujem snehové sušienky, pretože sú ľahké, sladké a jednoducho vynikajúce. Vždy mi pripomínajú vianočný čas s mojou babičkou, ktorá ich robila každý rok. Často som robila podľa jej receptu a naučila som sa niekoľko trikov, aby boli dokonalé.

Aromatické orientálne anízové sušienky na Vianoce

Tento úžasný recept na anízové sušienky si vždy spájam s Vianocami a sladkými vôňami babičkinej kuchyne. Každý rok pečieme tieto vynikajúce sušienky a udržiavame tak rodinnú vianočnú tradíciu. Na určenie dokonalej zmesi anízu a cukru sa samozrejme používajú aj babičkine lekárnické váhy.

Chrumkavé orechové sušienky na Vianoce

Tieto orechové sušienky rada pečiem na Vianoce. Pripomínajú mi detstvo a príjemné hodiny strávené v babičkinej kuchyni. Korenie orechov, jemné maslové cesto a ľahký dotyk vanilkového cukru ich robia neodolateľnými. Vždy sa teším, keď ich upečiem, a ešte viac sa teším, keď ich môžem darovať a vychutnať si ich.

Chlebík a la babička

Každý rok na Vianoce sa vo mne prebudí vnútorné dieťa, keď pripravujem sušienky podľa tradičného babičkinho receptu. Jej recept na sušienky plné jemnej chuti vanilky a citrónovej kôry mi vždy pripomína teplé a útulné zimné večery môjho detstva.

Babičkin zemiakový šalát

Recept na výborný zemiakový šalát ako od babičky, ktorý sa hodí ako príloha k hlavnému jedlu.

Babičkine klasické maslové sušienky

Tento recept je jeden z mojich najobľúbenejších z detstva, ktorý som robila so svojou babičkou. Maslové a chrumkavé sušienky sa nielen ľahko pripravujú, ale vyvolávajú hlboké spomienky a robia z nich výnimočnú pochúťku. Recept sme v priebehu rokov starostlivo vylepšili a dúfame, že vám bude chutiť rovnako ako nám.

Vianočné perníkové oblátky

Toto je recept na oplátkové perníky, ktoré robím každý rok na Vianoce pre svoju rodinu a priateľov. Stále si pamätám na útulné zimné dni, keď som s babičkou stála v kuchyni a piekla tieto vynikajúce perníky. Perníky na oblátkach ako v Norimbergu sa ľahko pečú a chutia aromaticky a vynikajúco.

Farmársky rezeň na babičkin spôsob

Tento recept mám od svojej milovanej babičky, ktorá ako skúsená kuchárka vždy pripravovala čarovné jedlá vo svojej malej kuchyni. Výrazná chuť a chrumkavá pečienka z BauernSchnitzel robia toto jedlo mojím najobľúbenejším. A najlepšie na ňom je, že je také jednoduché na prípravu, že bude mať úplný úspech aj vo vašej kuchyni.

Huby krémová omáčka recept

Tento recept poznám z detstva, keď moja babička robila krémovú hubovú omáčku, ktorú sme všetci milovali. Odvtedy používam jej recept ako svoju tajnú zbraň na rýchle, jednoduché a chutné jedlo, ktoré sa vždy dobre vydarí. Táto krémová hubová omáčka je vždy hitom, či už ju podávame k cestovinám, mäsu alebo zelenine.

Lentejas (španielska šošovicová polievka)

Tento recept na lentejas pochádza priamo zo Španielska a s láskou ho pripravovala moja španielska babička. Keď som bola mladšia, strávila som v jej kuchyni veľa šťastných hodín počúvaním voňavých vôní a s láskou pripravovaných jedál. Je to tradičné, výdatné a sýte jedlo, ktoré sa hodí najmä na chladné zimné dni.
REKLAMA