REKLAMA

Zdroj: Pixabay : Einladung_zum_Essen

Jablkový punč v zime Horúci nápoj

Pre mňa je tento jablkový punč skutočnou pochúťkou, ktorá osladí chladné jesenné a zimné mesiace. Za posledných niekoľko rokov som tento recept pripravila už mnohokrát a stal sa naozaj obľúbeným rodinným jedlom. Chuť šťavnatých jabĺk v kombinácii s vôňou škorice a teplom punču je neprekonateľná.

REKLAMA

Ingrediencie

porcií
6
  • 1 l úplne prírodná jablková šťava Pridané do
  • 2 Škoricové tyčinky Pridané do
  • 5 Klinčeky Pridané do
  • 1 Organický pomaranč Pridané do
  • 1 citrón Pridané do
  • 4 PL hnedý cukor Pridané do
  • 125 ml Amaretto (voliteľné) Pridané do
REKLAMA

Postup

30 min.
1. Krok

Ak chcete pripraviť jablkový punč, nalejte jablkovú šťavu do veľkého hrnca. Podľa mojich skúseností bolo vždy dobré použiť veľký hrniec, pretože ingrediencie môžu pri zahrievaní speniť.

2. Krok

Kým sa šťava pomaly zohrieva na miernom ohni, môžete pomaranč a citrón opláchnuť pod studenou vodou a nakrájať na plátky. Ak je ovocie bio, kôra sa môže bez obáv variť spolu s ním.

3. Krok

Do jablkovej šťavy pridajte tyčinky škorice, klinčeky, citrón, pomaranč a hnedý cukor. Milujem pozorovať, ako sa cukor rozpúšťa v šťave - punču dodáva úžasnú sladkosť a skvelú chuť.

4. Krok

Punč nechajte variť na miernom ohni 25-30 minút. Je dôležité, aby ste udržiavali nízku teplotu a nechali punč len variť, aby sa optimálne rozvinuli jeho chute.

5. Krok

Po uplynutí času prípravy odstráňte panvicu z ohňa a pridajte amaretto. Tento krok nie je povinný a môžete ho vynechať, ak chcete, aby punč zostal bez alkoholu. Punč nechajte lúhovať ďalších 10 minút, aby amaretto mohlo uvoľniť svoju chuť.

6. Krok

Pred podávaním odporúčam jablkový punč preliať cez sito, aby sa odstránilo korenie a ovocie. Teplý nalejte do pohárov a podávajte ako zimný nápoj.

Najnovšie recepty

Najnovšie recepty

Reels

Nové

Top kategórie

Obed

4358 receptov

Mäsité jedlá

2087 receptov

Mascarpone

311 receptov

Večera

4027 receptov

Cestoviny

487 receptov

Pre diabetikov

632 receptov

Raňajky

1253 receptov

Dezert

3353 receptov